Tarptautinė „Kings“ matematikos olimpiada

Pasak graikų filosofo, tyrinėtojo Aristotelio: ,,Bet ką daryti, išmokstame tik darydami“, todėl mūsų mokiniai stengiasi sudalyvauti ne vienoje olimpiadoje ar kitokiuose konkursuose. Ne išimtis ir olimpiada „Kings“, kurios finale lapkričio 17 d. Vytauto Didžiojo universitete dalyvavo  visa grupė kadetų licėjaus mokinių. „Kings“ olimpiada yra tarptautinė ir vienija mokinius iš Lietuvos, Estijos, Lenkijos bei Gruzijos. Šiame edukaciniame konkurse svarbūs ne tik akademiniai rezultatai, bet ir iniciatyva, kūrybiškumas ir strateginio mąstymo įgūdžiai. Tad tokių, smalsių, sėkimingai praėjusių kvalifikacinį etapą, motyvuotų mokytis ir nebijančių iššūkių, atsirado 16 mokinių. Finale geriausiai sekėsi Ričardui Raguckui, Pijui Aleksandravičiui iš penktos klasės, Pijui Čepukui, Dovydui Rimkevičiui iš šeštos klasės ir Kerniui Budriui iš septintos klasės. Sveikiname visus finalo dalyvius ir nuoširdžiai dėkojame mokinių tėveliams už dalyvavimą kartu su savo vaikais finalinėje matematikos „Kings“ olimpiadoje. Lietuvos
filosofas, matematikas A. Dambrauskas – Jakštas rašė: „Žavėjo mane matematikos tiesos. Jos man atrodo absoliučios, turinčios dieviškų savybių: esamumą ir nekintamumą. Nėra vietos, kur jos neegzistuotų, kas tiesa Peterburge, tas tiesa ir Paryžiuje, ir Londone, ir Mėnulyje, ir Marse.
Panašiai jos yra amžinos ir nekintamos. Taigi tarnauti matematikai laikau nemenka garbe, matematika man atrodė visų mokslų karalienė“. Įsiklausykime į jo pasakytus žodžius. Kadetų licėjaus auklėtinius olimpiadai parengė matematikos mokytojas Algirdas Keblikas. Šaltinis: King Lietuva.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *