Advento tradicijos

Advento laikotarpio tradicijos

Vėl apkeliavome metų ratą ir pasitinkame gražiausias šventes. Visi perkame dovanas, puošiame eglutes, ruošiame valgius, bet kartais giliai širdyje žinome, kad kažkas dar ne taip, kažko trūksta. Kalėdos tai  – ne dovanos, ne stalas, kartais net ne tai, ką sakome aplinkiniams. Kalėdų prasmė – tai, ką per metus užauginome savo širdyse, kuo dalijamės su kitais, kiek gėrio ir šviesos aplink save paskleidžiame.

Gruodžio 12 dieną pažangiausi I- IV gimnazijos klasių mokinai vyko į edukacinę ekskursiją kurortiniame Birštone. Žavingai sningančią dieną aplankėme kalėdinį Lietuvos kurortą ir dalyvavome Kūčiukų kepimo edukaciniame užsiėmime.

Kūčiukai arba prėskučiai, arba šližikai – tradicinis lietuvių Kūčių vakarienės patiekalas. Laikantis tradicijų kūčiukus reikėtų kepti patiems Kūčių dieną ar išvakarėse, nes tik pagamintas namuose pačių rankomis šis patiekalas įgauna prasmę. Edukacinės programos metu kadetai prisilietė prie šios tradicijos, išgirdo,  kaip užmaišyti kūčiukų tešlą, ją iškočiojo, suformavo kūčiukus. Kol kūčiukai kepė, susipažinome su Advento laikotarpio vakarojimo tradicijomis, žaidėme žaidimus, klausėmės įdomių pasakojimų. Vėliau iškeptus kūčiukus ragavome užsigerdami aguonpieniu ir namo grįžome kupini emocijų.