Antikorupcinis švietimas ir pilietiškumo ugdymas

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus II b ir II c gimnazinių klasių kadetai dalyvavo Europos struktūrinių fondų finansuojamame projekte „5 Lietuvos savivaldybių jaunimo nepakantumo korupcijos apraiškoms didinimas politinės veikos ir viešojo valdymo sektoriuose“.
Projekto tikslas – didinti jaunimo nepakantumą korupcijos apraiškoms politinės veiklos ir teisėkūros, bei viešojo valdymo sektoriuose per aktyvų jaunų žmonių pilietiškumo, sąmoningumo ir įsitraukimo į viešojo valdymo procesus ugdymą. Pirmą projekto praktikumą „Antikorupcinis švietimas ir pilietiškumo ugdymas“ vedė VDU Viešosios komunikacijos katedros lektorius filosofas Algirdas Davidavičius.
Kadetai, paskaitos – praktikumo metu stiprino veiksnius , formuojančius pilietines nuostatas. Inovatyviais, įdomiais metodais buvo formuojamas jų domėjimasis ir gebėjimas vertinti valdžios, teisėkūros institucijų ir politinių partijų veiklą. Mokiniai aktyviai dalyvavo diskusijose, praktinėse veiklose, kurių metu analizavo situacijas, kaip teisingai ir efektyviai reaguoti, siekiant užkirsti kelią korupcijai, pabrėžiant jaunos kartos indėlį ir svarbą dalyvaujant viešojo valdymo procesuose ir prisidedant prie visuomenės gerovės.