Brandos atestatai 8 – tai Kadetų licėjaus laidai

Liepos 26 dieną, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus rikiuotės aikštėje nuskambėjo įsakymas, kuris suteikė galią absolventams įteikti brandos atestato pažymėjimus. Tai pirmoji abiturientų laida, kurios didžioji dalis Kadetų licėjuje mokėsi nuo penktosios klasės

Į šventinę ceremoniją susirinko ne tik mokytojai, absolventai ir jų tėvai, bet ir atvyko garbingi svečiai pasveikti ir palinkėti tvirto pasirinkimo ateinančiame kelyje.

Šiandien visiems džiugi diena. Kadetų licėjų baigia aštuntoji abiturientų laida, – pasakė Ingrida Levickienė, direktoriaus pavaduotoja, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas, „dvylika metų eitas nepakartojamas atradimų ir brandos kelias baigėsi. Mokyklinis etapas baigtas. Ko gero, būtent tokiomis akimirkomis ateina suvokimas kad stovite reikšmingoje kryžkelėje –  ką rinktis, kuriuo keliu pasukti. Tikiu, kad Licėjus Jums suteikė tai, ko reikės gyvenime, kad jis Jums padėjo subręsti atsakingomis, kūrybingomis ir pilietiškomis asmenybėmis. Kad ir ką toliau veiktumėte – studijuotumėte, dirbtumėte – išradingai panaudokite tai, ko išmokote licėjuje. Ryžkitės įgyvendinti tikslus, kurių galbūt dar niekas nedrįso siekti. Gyvenimas – tai vienintelė upė, kurios negalima užtvenkti. Ir jis nėra tik graži pasaka, jame bus visko: teks suklupti ir vėl keltis, nusivilti, o vėliau džiaugtis, prarasti, o po to ir vėl atrasti. Gyvenimas – kova. Būkit nugalėtojais. Gyvenimas – scena. Gerai suvaidinkit savo rolę, nes gyvenime repeticijų nebūna. Tegul jumyse dega vidinė ugnis, leidžianti matyti gėrį ir grožį. Tegul ji kviečia jus nenurimti, kviečia nugalėti nesėkmes. Sėkmės visuose gyvenimo egzaminuose. Visada eikite veidu į saulę, iki pat saulėlydžio“.

„Kiekvieną vidurvasarį, kai Licėjaus užveria dar viena abiturientų laida, – dalinosi mintimis Loreta Vosylė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, „teikiant brandos dokumentus suprantu, koks šaunus jaunimo būrys užaugo čia – Kadetų licėjuje. Didžiuojuosi šiais jaunais žmonėmis ir tikiu, kad mūsų bendras darbas – svarus indėlis Lietuvai“.

„Pasibaigus egzaminų maratonui su nekantrumu laukta atestatų įteikimo šventė atėjo į Licėjaus kiemą, – kalbėjo auklėtoja Jūratė Ivanauskienė, „įveikus pirmąją pamatinę gyvenimo pakopą norisi kadetams 8 – tos laikos abiturientams palinkėti geriausios kloties gyvenime ir priminti Motinos Teresės žodžius: Rask laiko mąstymui – tai jėgos šaltinis, rask laiko žaidimui – tai jaunystės paslaptimis, rask laiko mokslui – išminties pagrindas, rask laiko artimui- tai laimės garantas, rask laiko meilei – tai sielos žiedas, rask laiko svajonėms – tai dausų sparnai, rask laiko juokui – gyvenimą lengvinanti daina. Rask laiko planavimui – tai užtikrins sėkmę pirmiesiems septyniems dalykams atrasti!“

„Su skaudančia širdimi išleidžiame jus į gyvenimą, nes esate mums kaip savi vaikai, tačiau neabejojame  ir nebijome dėl jūsų ateities“, – kalbėjo mokytoja Gražina Žebelienė, „drąsiai, bet neskubėdami ženkite savo keliu, siekite tikslo, bijokite tik vieno – sielos tuštumos, nesirinkite tuštybės už autoritetą, o valdžios už išmintį. Tausokite savo kūną, nes tik sveikame kūne tarpsta sveika siela. Pripildykite ją meilės, gėrio ir kitokių gražių dalykų. Nieko nebijokite ir nedarykite iš baimės. O kai jau neturėsite ko paklausti, sustokite ir palaukite. Mokykitės iš gamtos:  tik gerai įdienojus šešėliai pasitraukia ir viskas pasimato labai aiškiai. Tiesių jums kelių!“.

„Atrodo visai neseniai linkėjau jums gerų rezultatų egzaminuose, o šiandien jau stoviu prieš jus ir džiaugiuosi galėdamas būti čia ir kartu su jumis“- kalbėjo mjr. Michael McAfee, JAV kariuomenės atstovas, „jūs turite džiaugtis ir didžiuotis kartu su savo šeima, pasiektu šios dienos rezultatu. Aš noriu, kad jūs sustotumėte ir pažvelgtumėte atgal ir prisimintumėte tuos, su kuriais ėjote link šios dienos tikslo drauge. Pasidžiaukite, patapšnokite vienas kitam per petį ir eikite toliau, siekti užsibrėžtų tikslų“.