Kadetų licėjus

Buvę Licėjaus auklėtiniai baigė Būrio vado kursą

Liepos 22 dienos ryte, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje buvo sutikti III kurso kariūnai bei būrio vado kurso studentai. Jie grįžo, įvykdę dvi savaites trukusias vertinamąsias pratybas Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje.

Tarp būsimųjų karininkų buvo ir Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjų baigę auklėtiniai, tai Mantas Runas, Martynas Dambrauskas ir Martynas Stankevičius.

Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje vykdomos vertinamosios pratybos – tai sudėtingiausias būrio vado kurso etapas. Dalyviams reikėjo praktiškoje aplinkoje pademonstruoti, ką jie išmoko studijų metu ir patikrinti, ar jie atitinka būrio vado pareigoms iškeltus reikalavimus. Būsimieji karininkai laikė teorinį egzaminą, o jį užbaigus nuo liepos 8 dienos poligone dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose, kuriuose jie, vadovaujantis rotaciniu principu, buvo paskirti vadovauti skirtingo lygio vadų pareigose. Dvi savaites trukusio egzamino pabaigoje dalyviai turėjo įveikti 30 kilometrų naktinį žygį atgal į LKA. Būsimus karininkus sveikino plk. Juozas Kačergius bei Kadetų licėjaus bičiulis „LDK palikuonys“ įkūrėjas Gediminas Armonavičius bei Kadetų licėjaus direktoriaus pavaduotojas neformaliajam ugdymui, laikinai atliekantis direktoriaus funkcijas Ričardas Žilaitis.

Generolo P. Plechavičiaus kadetų licėjus gali pasidžiaugti, kad šį kursą taip pat baigė trys kadetai. Kadetų licėjus vykdo savitą ugdymo programą, kuri vadovaujasi Sausumos kadetų samprata; kadetai mokomi karybos ir teisės pagrindų. Auklėtiniams yra sudarytos palankios sąlygos tęsti mokslus įvairiose aukštojo mokslo įstaigose. Dažnai renkasi studijuoti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, planuoja karininko karjerą, ugdosi tam reikalingas savybes.

Kadetų licėjus sveikina būsimus būrio vadus Mantą Runą, Martyną Dambrauską bei Martyną Stankevičių sėkmingai įveikusius šiuos išbandymus ir užbaigusius egzaminą.

Nuotraukų šaltinis: Lietuvos Karo akademija