Česlovo Kudabos geografijos konkursas

Balandžio 6 d. geriausius Lietuvos geografus sukvietė XIX Nacionalinis mokinių Česlovo Kudabos geografijos konkursas, kuris pirmą kartą vyko Vilniaus universiteto Geomokslų institute (VUGI). Tai išskirtinis mokinių konkursas, nes į auditorijs susirenka apie 1000 moksleivių iš įvairiausių Lietuvos kampelių, kuriuos lydi jų geografijos mokytojai.
Generolo P. Plechavičiaus kadetų licėjui konkurse atstovavo 6 kl. mokinys Ajus Astikas ir 7b kl. moksleivis Adomas Jančauskas. Konkurso dalyvius, pedagogus sveikino organizatoriai. Geografijos mokslų daktaras Virginijus Gerulaitis sveikinimo kalboje akcentavo, kad, būtent, prieš 110 metų pirmą kartą amerikietis keliautojas Robertas Piris su savo komanda pasiekė Šiaurės ašigalį.
Jaunuosius geografus sveikino ir sėkmės linkėjo VUGI direktorius Egidijus Rimkus, VU Bendruomenės reikalų prorektorė doc. Birutė Švedaitė-Sakalauskė.VU Chemijos ir Geomokslų dekanė Aldona Beganskienė sakė: “Konkursas – ne tik puiki proga įvertinti žinias, bet ir pasitikėti savimi bei susirasti draugų”. Mokiniai sprendė geografines užduotis, kurios skirtos ne tik žinių, bet ir aukštesniųjų mąstymo gebėjimų patikrinimui, mokinių kūrybiškumui atskleisti. Tuo metu, kai mokiniai atliko užduotis, geografijos mokytojai neakivaizdžiai susipažino su geografu, žygeivių judėjimo Lietuvoje pradininku, jaunųjų Geografų mokyklos įkūrėju – Rimantu Krupicku, prieš dešimtmetį išėjusi Anapilin.
Apie kelionę į Aliaską su Martynu Starkumu papasakojo Vytaras Radzevičius.