Edukacija apie eterinius aliejus ir jų panaudojimą

Balandžio 3 ir 5 dienomis Licėjuje vyko įdomi ir neįprasta edukacija – kadetai mokėsi apie eterinius aliejus bei jų panaudojimo galimybes.

Užsiėmimų metu jie ne tik išmoko naujų dalykų, bet ir patys gamino repelentines žvakes. Jos turėtų būti naudingos, nes Licėjaus auklėtiniai reguliariai dalyvauja išvykose į mišką ar gamtą, kur susiduria su amžinu žmonių priešu – uodais. Kadetų pagamintos žvakės, kartu su edukacijos metu įgytomis žiniomis, padės ateityje geriau apsisaugoti nuo tokių vabzdžių. Taigi, laikas buvo praleistas prasmingai ir produktyviai.

Edukacija pareikalavo ne tik kadetų dėmesio, bet ir žinių. Ji vyko anglų kalba. Tuo tarpu, norint pasigaminti repelentines žvakes kadetai skaičiavo, kiek ir kokių aliejų reikia naudoti, kad išgautų pageidaujamus rezultatus. Jie pasitelkė žinias, kurias įgijo chemijos pamokose. Todėl edukaciniame užsiėmime buvo integruotos chemijos, anglų kalbos, matematikos žinios. Tokio pobūdžio pamokos skatina geresnį mokyklų ir mokytojų bendradarbiavimą, padeda mokiniams įgyti pažinimo, bendradarbiavimo, kūrybiškumo kompetencijas ir tuo pačiu yra puiki galimybė paįvairinti ugdymo procesą.

Mokymasis neturi apsiriboti tik sėdėjimu klasėse: mokiniams patinka pamokos netradicinėse aplinkose. Tai jiems padeda įgyti visapusišką išsilavinimą. Žinių įvairovė leidžia atsiskleisti jų asmenybių individualioms galioms ir gebėjimams bei atveria platesnes ateities perspektyvas. O tai yra pagrindinė Kadetų licėjaus misija.