Edukacinė išvyka į Vilnių

Lapkričio 21 dieną 6A klasės kadetai keliavo į Lietuvos sostinę. Vilniuje matėme žymiausius pastatus: Šv. Onos bažnyčią, Arkikatedrą baziliką, Valdovų rūmus, Gedimino pilį, Seimo rūmus. Lankėmės Bažnytinio paveldo muziejuje ir Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Lietuvos nacionalinė biblioteka, įkurta 1919 m. savo veiklą pradėjusi Kaune, 1963 m. buvo perkelta į Vilnių. Šiemet bibliotekai sukako 100 metų. Ekskursijos po biblioteką metu kadetai sužinojo kiek daug įdomių programų, kiek daug kūrybos erdvių, dirbtuvių, edukacinių programų čia yra. Sužinojome apie knygų restauratoriaus specialybę. Turėjome galimybę aplankyti parodą pačių įdomiausių knygų. Matėme pačią didžiausią ir pačią mažiausią knygas Lietuvoje. Pabuvojome bibliotekos dirbtuvėse PATS SAU. Tai dirbtuvės, kuriose įrengta per dvi dešimtis individualių darbo vietų, yra 3D ir mini sublimacinis spausdintuvai, mikrokompiuteriai ir dar daug įdomios įrangos ir medžiagų padedančių mokinių idėjas paversti realiomis.
Kadetai taip pat dalyvavo edukaciniame renginyje “Lobyno paslaptis”. Edukacija vyko Bažnytinio paveldo muziejuje. Išgirdę katedros lobyno istoriją, praktinėje dalyje kadetai ieškojo paslėpto lobio. Užuomina sekė užuominą, sudėtingas rebusas – mįslę, paieškoms reikėjo atidumo ir istorinių žinių… teko susipažinti su dar nežinomu fizikos dalyku, mat edukacija skirta vyresnių klasių moksleiviams, bet šeštokai greitai susiorientavo, viską išsprendė ir beveik vienu metu abi grupės rado lobį.

Informaciją paruošė: Jūratė J. Varnagirė.