Gamtos mokslų laboratorijos įrengimas

Įsibėgėja projektas „Kadetų licėjaus gamtos mokslų laboratorijos įrengimas“, finansuojamas iš Europos sąjungos struktūrinių fondų pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 09.1.3-CPVA-K-723 priemonę „Nevalstybinių neformaliojo švietimo erdvių, valstybinių ir nevalstybinių mokyklų modernizavimas“. Jau nupirkta didžioji dalis modernios įrangos: interaktyvus ekranas, vaizdo kamera, virtualios realybės, elektronikos rinkiniai, kompiuterizuoti laboratoriniai duomenų registratoriai, gaminami naujos laboratorijos baldai, vyksta laboratorinių indų ir 3D spausdintuvo viešieji pirkimai.

Vakar, rugsėjo 11 d. Norvegijos Laerdal kompanijos atstovas, kartu su pardavėjo, UAB „Ami sprendimai“ kompanijos atstovais pristatė modernų manekeną, skirtą pirmosios pagalbos mokymams. Tai naujausios kartos kompiuteriu valdomas, labai tikroviškas simuliatorius, kurio pagalba kadetai mokinsis atpažinti sužeidimų pobūdį čiuopdami pulsą, klausydami širdies ritmo, stebėdami kvėpavimo, akių vyzdžių pokyčius, atliks, gaivinimo, kraujavimo stabdymo, žaizdų tvarstymo ir kitus pirmos pagalbos veiksmus. Tokią įrangą turi ne kiekviena specializuota pirmosios pagalbos mokymus teikianti įstaiga.

Informaciją parengė: Gražina Žebelienė