Generolo majoro Sidney Shachnow vardo sporto salė

Minint generolo majoro Sidney Shachnow ypatingą istoriją, jo garbei skirta generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus sporto salė.

Žydų kilmės generolas majoras S. Shachow (Sachaja Shachnowski) gimė 1934 metų lapkričio 23 dieną Kaune.
Nuo 1941 m. gyveno Kauno gete, kur dirbo įvairius sunkius darbus, prieš naciams nužudant visus geto vaikus, 1944 metais kovo 27- 28 dienomis, Sidney sugebėjo pabėgti, slapstėsi Kauno apylinkėse.

Po karo beveik 2000 kilometrų pėsčiomis vaikinas iš Kauno pasiekė Niurnbergą per šešis mėnesius iš kur 1950 m. išvyko į JAV, apsigyveno Saleme, Masačusetse.
Čia būsimas generolas majoras lankė mokyklą, po kurios skubėdavo dirbti, kad išlaikytų artimuosius. Prieš pat baigdamas studijas įstojo į JAV armiją. Būdamas seržantu įstojo Officer Candidate School, baigęs gavo paskyrimą į pėstininkų būrį.

1962 m. įstojo į JAV kariuomenės specialiąsias pajėgas, dar vadinamas „žaliosios beretės“. Čia buvo paaukštintas iki kapitono laipsnio bei paskirtas būrio vadu, kuris buvo dislokuotas Vietname, netoli Kombodžos sienos prie Mekongo upės. Kovų metų buvo ne kartą sužeistas, bet visada pirmiausiai rūpindavosi savo kariai, tik paskui savimi. Trisdešimt metų atidavė tarnybai „žaliosiose beretėse“.
Po Vietnamo karo generolas majoras S. Shachow tapo vienas įtakingiausių Jungtinių Amerikos Valstijų armijos specialiųjų pajėgų karininku.

Aštuntajame dešimtmetyje vadovavo specialiųjų pajėgų būriui Vokietijoje,
S. Shachnow buvo vienas iš „Delta Force“ komandos įkūrėjų. Už pastangas tarnyboje jam buvo suteiktas generolo majoro laipsnis.
S. Shachow iš armijos pasitraukė būdamas 60 metų, po 40 aktyvių tarnybos metų.

Esame nepaprastai dėkingi generolui majorui S. Shachnow.
Karininko vadovavimas, išmintis ir atsidavimas paliko neišdildomą įspūdį apie kariuomenę. Karininko atminimas – įkvėpimas ateities lyderiams.