Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę

Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotame pėstininkų batalione Rukloje vyko 24 –asis konkursas “Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę”. Į konkursą atvyko 30 vyresnių klasių moksleivių, kurie dėl teisės patekti į finalą varžėsi internetinėje erdvėje spręsdami testo užduotis.
Prieš tai moksleiviai praėjo atranką savo mokyklose. Finale moksleiviai turėjo atsakyti į įvairius klausimus karybos istorijos, saugumo ir gynybos aktualijų tema. Konkurso klausimyną parengė ekspertų komisija, vadovaujama Krašto apsaugos ministerijos Tarptautinių ryšių ir operacijų grupės patarėjo Vaido Augūno.
„Šiais metais ruošdama klausimus komisija stengėsi labiau atsižvelgti į šiandienines aktualijas. Nepriklausomybės mūšiai, partizanų kovos, šiuolaikinės Lietuvos kariuomenės atkūrimas – visa tai yra Lietuvos kariuomenės bei valstybės pagrindas. Tačiau ne mažiau svarbu žinoti dabartinius Lietuvos kariuomenės pajėgumus, suvokti tarptautinį kontekstą, sąveikumo su NATO sąjungininkais ypatybes. Visa tai leidžia geriau suprasti, kokia Lietuvos kariuomenė ir bendra mūsų valstybės saugumo situacija bus ateityje“, – pranešime spaudai cituojamas komisijos pirmininkas Vaidas Augūnas.
Konkurso dalyviai ne tik varžėsi dėl geriausiojo karybos žinovo vardo, bet ir, papietavę karinėje valgykloje, turėjo laiko susipažinti su bataliono karine aplinka, pabendrauti su kariais ir pamatyti jų gyvenimo ir tarnybos sąlygas. Tai pat jie apžiūrėjo pėstininkų ginkluotę ir turėjo galimybę pavažiuoti su šarvuočiais M113.
Konkurso nugalėtoju tapo Kauno “Santaros” gimnazijos abiturientas.
Generolo P. Plechavičiaus kadetų licėjaus moksleivis Matas Turkevičius užėmė ketvirtą vietą. 4-6 vietas užėmusiems moksleiviams specialius prizus skirė Darius Savolskis, buvęs aktyvus šio konkurso dalyvis, šiuo metu dirbantis agentūroje Briuselyje.
Konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ organizuojamas nuo 1995 m. Šiuo konkursu siekiama skatinti mokinius domėtis ne tik Lietuvos istorija, bet ir atkreipti dėmesį į kariuomenės vaidmenį Lietuvos valstybės raidoje, taip pat sekti dabartinės kariuomenės veiklą, įvykius, aktualijas. Konkursu siekiama ugdyti jaunimo pilietiškumą, pasididžiavimą savo valstybe ir kariuomene.