Kadetai

Kadetai dailės konkursuose

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus garsėja savo karybos ir teisės pagrindų mokymu bei neformaliuoju ugdymu. Tačiau kadetai neretai pasižymi ir savo pasiekimais kultūros srityje. Licėjaus auklėtiniai – kūrybiški. Jie aktyviai dalyvauja dailės konkursuose, kuriuose kadetai pasiekia aukštų rezultatų. Į moksleivių pasiekimus dailėje verta atkreipti dėmesį.

Licėjuje stengiamasi sudaryti tinkamas sąlygas kadetų kūrybiniams gebėjimams puoselėti. Dailės mokytoja Jūratė Januškevičiūtė-Varnagirė vadovaudauma dailės būreliui su savo auklėtiniais savo gebėjimus demonstruoje įvairiuose konkursuose, tokiuose kaip „Misija: atgal į gamtą“. Jame dalyvavo kadetų licėjaus auklėtinė, 8 a klasės j. kdt. Miglė Navašinskaitė, kuri tapo konkurso laureate su savo kūriniu „Žvilgsnis pro ašaras į žmonijos ateitį“. Nacionaliniame „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ konkurse dalyvavo 768 mokiniai iš visos Lietuvos bei lietuviškų mokyklų užsienyje, tarp jų ir kadetai.

IIzabela Repšytė su piešiniu, įamžinusiu tremties istoriją, užėmė trečiąją vietą, o Kęstutis Kazlauskas su piešiniu partizaninio karo tema gavo paskatinamąjį prizą. Tarptautiniame miniatūrų konkurse „Dialogai su gamta. Mano kraštas“ 2019 m. dalyvavo Augustė Trilikauskaitė. Ji užėmė antrą vietą 15-19 amžiaus grupėje. Ji, kartu su kitais Licėjaus kadetais, taip pat dalyvavo Vinco Kudirkos muziejaus surengtame konkurse, į kurį įsijungė net 130 mokymo įstaigų iš visos Lietuvos. Licėjaus auklėtinių darbai neliko nepastebėti: Izabela Repšytė tapo atviruko laureate, Miglės Navašinskaitės darbas įvertintas padėkos raštu, o dar 6 kadetų, tarp jų Godos Karpaitės, Lukrecijos Junelytės, Kęstučio Kazlausko, Lauros Gaubytės, Silvijos Smailytės bei Augustės Trilikauskaitės piešiniai pateko į parodą tarp geriausių iš 40 darbų. Atsižvelgiant į kadetų A. Trilikauskaitės ir K. Kazlausko pasiekimus, 2022 m. brandos atestatų įteikimo metu jiems buvo įteiktos padėkos už sėkmingą dalyvavimą konkursuose bei licėjaus vardo garsinimą.

Žinoma, Kadetų pastangos nėra skirtos tik konkursams laimėti, nors to siekti yra prasminga. Daile moksleiviai taip pat užsiima, norėdami paminėti svarbias datas ar pasveikinti savo bendruomenę su vykstančiomis šventėmis. Galima pamatyti, kaip savo kūrybiniais dailės darbais mokiniai sveikino Licėjaus bendruomenę su Šv. Velykomis, ruošė darbus, kurie buvo padovanoti Motinos dienos proga.

Licėjaus auklėtiniai taip pat dalyvavo ir Labdaros organizacijos Labdaros fondo Lvivo vaikų galerijos XX tarptautinio vaikų kūrybos forumo „Auksinis molbertas 2022“ konkurse, kurio tema „ Pasaulio vaikai už taikų dangų virš žemės“. Šiame konkurse laureatėmis su savo darbais tapo Goda Karpaitė, Izabela Repšytė, Sonata Rimkutė ir Austėja Vaišvilaitė.

Kadetai aktyvūs ir kūrybiški, o Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus mokytojai yra pasirengę padėti moksleiviams save realizuoti, paskatinti juos dalyvauti konkursuose ir renginiuose, sudaryti tam palankias sąlygas. Vystomas kūrybinis mąstymas, meniniai gebėjimai ir skatinimas dalyvauti konkursuose kadetams padės gyvenime: praplės karjeros galimybes, leis tapti savarankiškais piliečiais, kurie nepasimes net ir sudėtingose aplinkybėse.

Categories: Konkursai