Kadetų licėjus

Kadetai mokėsi netradicinėje aplinkoje

Rugsėjo 16 dieną III ir IV klasių kadetai mokėsi netradicinėje aplinkoje. Tądien pamokos vyko Molėtų Etnokosmologijos muziejuje ir Dubingiuose. Kaip kosmosas gali būti susijęs su etnologija? Ar kosmosas gali būti taip arti mūsų?

Nors atrodo neįtikėtina, tačiau, apsižvalgę aplinkui, galime rasti įvairiausių žmonijos ir kosmoso ryšių pėdsakų. Didingas dangaus šviesulių spindesys visais amžiais jaudino žmogaus protą ir jausmus. Apie Saulę, Mėnulį, žvaigždes, jų tarpusavio ryšius ir poveikį žmonijai liudija mūsų tautos tikėjimai, folkloras ir tradicinis menas. Per požeminę muziejaus galeriją, tarsi mitologinio medžio šaknis, kilome aukštyn. Penkiose salėse buvo pristatomi skirtingi žmogaus, žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu (senieji etniniai ryšiai, pasaulio matavimai, kalendoriai, astronomija, kosmonautika, nežemiškos gyvybės paieška, mūsų civilizacijos ateities galimybės).

Dubingių piliavietėje aplankėme Radvilų rūmų liekanų ekspoziciją piliavietėje, susipažinome su Radvilų giminės atstovais ir jų gyvenimu Pilies kalno saloje, nagrinėjome poemos „Radviliada“ ištraukas, Mikalojaus Radvilos Rudojo sapną, skydo reikšmę, prisiminėme poemoje aprašytą Lietuvos kraštovaizdį.

Gamta viskuo pasirūpino taip, kad visur rasi ko išmokti. (Leonardas da Vinčis)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *