Kadetų licėjus

Kadetai pilietiškumo ir turizmo dienos renginyje Pasvalyje

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai dalyvavo pilietiškumo ir turizmo dienos renginyje kurį organizavo Pasvalio Svalios progimnazijos, kuris buvo skirtas Pasvalio miesto jubiliejaus paminėjimui.

Šioje šventėje dalyvavo daugybė svečių iš įvairių organizacijų, tarp kurių buvo ir Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovai bei Lietuvos Kariuomenės Krašto Apsaugos Savanorių Pajėgų Vyčio apygardos 5 rinktinės nariai.

Kadetų licėjaus auklėtiniai drauge su direktoriaus pavaduotoju neformaliajam ugdymui laikinai atliekančiam direktoriaus funkcijas Ričardu Žilaičiu renginyje dalinosi savo žiniomis ir gebėjimais su Pasvalio Svalios progimnazijos bendruomene ir mokiniais.

Šiame renginyje dalyvauta siekiant ugdyti pilietiškumą, savarankiškumą, pademonstruoti Kadetų licėjaus patirtį bei suteikti praktiškų žinių, kurios gali praversti ateityje gyvenime bei, galbūt, sudominti Kadetų licėjaus veikla.

Šio renginio metu Pasvalio Svalios progimnazijos bendruomenė galėjo susipažinti su topografiniais žemėlapiais ir jų nauda, patyrė kaip reikia išgauti vandenį natūralioje aplinkoje to prireikus, taip pat kaip pasistatyti palapinę bei užkurti laužą. Kadetai mokė, kaip reikia suteikti pirmąją medicinos pagalbą iškilus nelaimei, taip pat ir sužinojo rikiuotės pagrindų. Ši patirtis progimnazijos bendruomenei buvo prasminga ir naudinga, o Kadetų licėjaus bendruomenė parodė savo žinias ir gebėjimus.

Nuotraukų autorė: Inga Kelpšaitė-Čirvinskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *