Kadetai pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono atvirų durų dienų renginyje

Rugsėjo 29-30 dienomis vyks pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono atvirų durų dienos. Po dvejų metų pertraukos vėl organizuojamas renginys buvo atnaujintas. Šį kartą jis truks dvi dienas. Atvirų durų dienos suteiks galimybę įvairaus amžiaus mokiniams susipažinti su Lietuvos kariuomenės turima ginkluote ir įranga bei kario veikla, profesija. Renginyje dalyvaus atstovai iš Lietuvos kariuomenės padalinių, sukarintų organizacijų, NATO sąjungininkai, o tarp jų ir Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai, kurie reprezentuos Licėjų dvi dienas iš eilės.

Pulkininko J. Vitkaus inžinerijos bataliono atvirų durų dienos dažniausiai rengiamos pavasarį ar rudenį. Čia lankosi mokiniai iš daugybės mokyklų, neapsiribojant Kauno miestu. Šiais metais renginys paskirstytas į dvi dienas, kurios parengtos skirtingoms amžiaus grupėms: rugsėjo 29 d. skirta jaunesnio amžiaus lankytojams, o 30 diena – 8-12 bei I-IV gimnazinių klasių mokiniams.

Renginio metu svečiai susipažins su modernia technika, ginkluote bei įrangą, kurią naudoja Lietuvos kariuomenė bei Inžinerijos batalionas: bus sudarytos galimybės pašaudyti į taikinius, išbandyti naktinio matymo prietaisus, mokysis, kaip suteikti pirmąją pagalbą ir t.t. Tuo tarpu vyresnius mokinius organizatoriai supažindins su kario profesija ir tarnybos Lietuvos kariuomenėje bei karinių studijų galimybėmis. Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai supažindins su palapinės statymu, laužo įkūrimu, pirmosios pagalbos suteikimu, organizuos estafetes bei virvės traukimo rungtis.

Inžinerijos batalionas

Nenuostabu, kad tai nėra pirmas kartas, kai Licėjaus auklėtiniai dalyvauja plk. J. Vitkaus inžinerijos bataliono atvirų durų dienos renginyje. Dar 2019 metais kadetai buvo pakviesti prisidėti prie renginio. Jie dalinosi savo žiniomis, supažindino svečius su alpinizmo, topografijos, išgyvenimo, savigynos, o taip pat ir pirmosios pagalbos suteikimo pagrindais. Tuo metu kadetų prižiūrimi svečiai išbandė savo gebėjimus persikelti virve per kliūtį bei stengėsi įsirengti saugią, sausą nakvynės vietą gamtoje.

Iki susitikimo pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono atvirų durų dienos renginiuose.