Kadetai stovykloje

Kadetai stovykloje „Sakale, Lėk!“

2022 metų birželio 13-16 dienomis vyko kasmetinė edukacinė, karinė sveikatinimo stovykla „Sakale, Lėk!“ Šią stovyklą jau devintą kartą organizuoja Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinė mokykla. Šįmet dalyvauti stovykloje dalyvavo 120 moksleivių iš įvairių Lietuvos mokyklų, o tarp jų ir Kauno Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus kadetai.

Karininkai iš Lietuvos Karinių oro pajėgų vedė mokymus. Išvykos į mišką metu stovyklautojai statė palapines, mokėsi įvairių išgyvenimo įgūdžių bei kaip suteikti pirmąją medicininę pagalbą. Tikru išbandymu dalyviams buvo kliūčių ruožo įveikimas. Vėliau stovyklautojai turėjo galimybę žaisti dažasvydį, kurio metu galėjo pasitikrinti savo komandinius gebėjimus. Šie užsiėmimai vyko Smalininkų L. Meškaitytės mokyklos aplinkoje, Žirniškių tankodrome bei Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono dislokacijos aplinkoje Sakalinėje.

Stovyklos metu buvo išbandyta mokinių ištvermė, drąsa, komandiniai sugebėjimai, asmeninė atsakomybė už save bei kitus. Stovyklautojai taip pat susipažino su karine technika, atliko išgyvenimo gebėjimų praktiką. Džiugu, kad P. Plechavičiaus Kadetų licėjaus kadetai aktyviai dalyvauja įvairiuose rengiamose stovyklose.