Advento laikotarpis

Kadetų licėjuje Advento laikotarpis

Gruodžio 8 dieną Kadetų licėjaus bendruomenė paminėjo Advento laikotarpį. Mokytojai, Licėjaus darbuotojai bei garbus svečias susėdo prie visų pastangomis surinkto vaišių stalo, dalinosi nuoširdumu. Jauki ir prasminga popietė – tai viena iš daugelio mokyklos tradicijų, vykstanti kasmet.

Ji prasidėjo technologijų mokytojos Gražinos Žebelienės žodžiais apie Advento reikšmę. Popietės metu dalyviai giedojo adventinę giesmę. Jos metu mokyklos administracija uždegė žvakes – vilties ir pasitikėjimo simbolius. Po to mokytojai iš eglių šakų sudėjo šventinį vainiką, kiti dalyviai jį puošė įvairiais, tradiciniais, simbolinę reikšmę turinčiais papuošimais: riešutais, obuoliais, saldainiais, raudonais kaspinėliais, blizgančiais žaisliukais ir t.t.

Taigi, lietuviški Adventinio laikotarpio papročiai ir toliau gyvuoja mokyklos bendruomenėje. Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus – moderni ir inovatyvi ugdymo įstaiga, tačiau tai nereiškia, kad namirštamos mūsų šalies kultūrinės tradicijos.

Adventinė popietė tuo neužsibaigė. Prasmingais sveikinimo žodžiais dalinosi svečiuose besilankantis kunigas Tomas Trečiokas bei Licėjaus tikybos mokytojas Rytis Rutkauskas, licėjaus bendruomenei jie priminė, kas, jų nuomone, svarbiausia gyvenime. Gražių švenčių visiems dalyviams linkėjo ir Ričardas Žilaitis, laikinai einantis direktoriaus pareigas.

Malonu, kad Licėjaus bendruomenė vėl kartu susirinko paminėti Advento. Tai – kupinas vilties laikotarpis, kurio metu daugelis mūsų susimąsto apie metų įvykius ar ateinantį laikotarpį. Renginiai, tokie kaip ši popietė, žvarbiuoju sezonu leidžia šventes pasitikti šiltai ir jaukiai. Linkime Licėjaus bendruomenei ramybės ir santarvės laukiant artėjančių švenčių!