Būsimus penktokus kviečiame į Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjų – į ugdymo įstaigą, kurioje akademiniai pasiekimai, fizinis pasirengimas ir charakterio ugdymas eina išvien.
Kodėl Kadetų licėjus?
Aukšti akademiniai pasiekimai – kokybiškas ugdymas, inovatyvios edukacinės erdvės užtikrina sėkmingą tolesnių studijų pagrindą.
Fizinis pasirengimas – kadetai ugdo ištvermę per reguliarias treniruotes, sporto užsiėmimus ir karines pratybas.
Gebėjimas reaguoti į pokyčius – karybos ir teisės pagrindai stiprina kritinį mąstymą, ugdo discipliną bei gebėjimą spręsti iškilusias problemas.
Ateities perspektyvos – baigus licėjų atsiveria plačios galimybės: nuo studijų Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje iki karjeros Krašto apsaugos sistemoje.

Ką siūlome penktokui?
Pirmi ketveri metai (5–8 klasės): akademiniai rezultatai, fizinio pajėgumo ugdymas, disciplina.
Sekantys ketveri metai (9–12 klasės): stipriname akademinius rezultatus, giliau įsiliejama į karybos pasaulį – ištvermės žygiai, lyderystės ugdymas ir individualūs įgūdžiai.
Sulaukus 18 metų: galimybė prisijungti prie Krašto apsaugos savanorių pajėgų ir tęsti įgūdžių tobulinimą.
Tolimesnė karjera: studijos Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, tarnyba kariuomenėje ar kitos aukštosios studijos.

Kas vadovauja klasei?
Kiekvienai klasei vadovauja patyrę pedagogai, kurie ne tik moko dalykų, bet ir padeda ugdyti atsakomybės jausmą bei discipliną. Be klasės vadovo, mokinius lydi instruktoriai, kurie padeda organizuoti kasdienę veiklą ir prižiūri bendrą tvarką.
Klasės struktūra
Klasėje mokysis 25 kadetai.
Klasė bus suskirstyta į tris skyrius, kuriuose yra po 7 kadetus.
Kiekvienam skyriui vadovaus skyrininkas, atsakingas už discipliną, skyriaus veiklą ir tvarką.
Visai klasei vadovauja būrininkas, kuris koordinuoja skyrių darbą ir atsiskaito instruktoriams bei pedagogams.
Kiekvienas kadetas skyriuje turi savo pareigas, kurios padeda ugdyti atsakomybę ir bendradarbiavimą.

Būsimo penktoko dienotvarkė
I – III
07:30 – konsultacija (III)
08:15 – rikuotė (I)
08:30 – trys pamokos.
11:05 – pietų laikas.
11:25 – trys pamokos.
15:25 – karyba.
17:05 – išleidimas.
II – IV
07:30 – konsultacija.
08:15 – pramankšta.
08:30 – trys pamokos.
11:05 – pietų laikas.
11:25 – trys pamokos.
14:30 – viena pamoka.
15:25 – būreliai.
17:05 – išleidimas.
V
07:30 – konsultacija.
08:15 – pramankšta.
08:30 – trys pamokos.
11:05 – pietų laikas.
11:25 – dvi pamokos.
13:25 – išleidimas.

Būsimo penktoko būreliai (II ir IV)
Kovinis sportas, kovos menai
Muay Thai
Boksas
Dziudo
Kendo
Komandiniai ir individualūs žaidimai
Kvadratas
Krepšinis
Regbis
Šachmatai
Meninės raiškos užsiėmimai
Tautiniai šokiai
Dailė
Technologijos
Mušamieji instrumentai
Techninės raiškos užsiėmimai
Dronų valdymas.
Kibernetinis saugumas.
IT.

Dažniausiai užduodami klausimai
Kokie yra pagrindiniai reikalavimai stojant į 5 klasę? Tėvai turi pateikti prašymą (forma atsisiųsti čia), el. paštu: rastine@kadetulicejus.lt pažymių išrašą bei atitikti mokyklos vidaus tvarkos reikalavimus.
Ar vyksta stojamasis testas? Taip, jis yra laikomas dviejų dienų stovykloje. Naujai priimami mokiniai dalyvauja lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, istorijos, anglų kalbos mokymosi pasiekimų įvertinimo patikroje.
Ar mokslas Licėjuje mokamas? Ne, mokslas yra nemokamas.
Ar uniforma išduodama kadetams? Taip, kiekvienam kadetui (5 klasės) bus išduodama uniforma, įskaitant vasarinę ir žieminę aprangą, batus bei kuprinę.
Ar tikslinės konsultacijos mokamos? Ne, visos konsultacijos kadetams yra nemokamos.
Ar būreliai mokami? Ne, visi būreliai yra nemokami ir prieinami visiems kadetams.
Kaip veikia atsakomybės taškų sistema? Atsakomybės taškai padeda kadetui suprasti savo stipriąsias ir silpnąsias vietas. Jei pastebimi sunkumai, pagalbą suteikia specializuoti pedagogai, instruktoriai ir pagalbos vaikui specialistai.
Ar karių vaikai turi pirmumo teisę mokytis Licėjuje? Taip, karių vaikams yra suteikiama pirmumo teisė priėmime.
Ar Licėjuje mokydamasis kadetas gauna papildomų balų stojant į Karo akademiją? Taip, baigus Licejų, suteikiami papildomi balai stojant į Lietuvos Karo akademiją.
Kaip organizuojamas kadetų maitinimas? Kadetai gali pietauti Licėjuje – maitinimas organizuojamas pagal suderintą tvarkaraštį, atsiskaityti galima grynais ir bankine kortele.
Kaip užtikrinama drausmė ir pagarba tarp kadetų? Licėjuje laikomasi griežtų taisyklių, kurios padeda kurti saugią ir draugišką mokymosi aplinką.
Kaip tėvai gali bendrauti su mokytojais ir administracija? Tėvai reguliariai informuojami per TAMO dienyną, el. paštą arba gali susitarti dėl susitikimų su mokytojais ir administracija.
Ar mokykloje vyksta papildomi renginiai ir ekskursijos? Taip, mokiniai dalyvauja edukacinėse išvykose, konkursuose, sporto renginiuose ir lyderystės mokymuose.
Kaip Licėjus padeda kadetmas susidoroti su akademiniais ar emociniais iššūkiais? Kadetai gali kreiptis į dalykų mokytojus dėl papildomų konsultacijų, taip pat gali gauti psichologo ar socialinio pedagogo pagalbą.
Kas yra atrankos stovykla? Atrankos stovykla trunka dvi dienas. Jos metu dalyviai atlieka fizinio pasirengimo, asmeninių savybių ir bendrojo lavinimo dalykų testus, rašo motyvacinį laišką. Visi dalyviai stovyklos metu gyvena bendrabutyje.
Kaip vertinami naujai priimami mokiniai? Naujai priimami mokiniai į 5-8 ir I-III gimnazijos klases dalyvauja lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, istorijos, anglų kalbos mokymosi pasiekimų įvertinimo egzamine.
Kokie yra fizinio pasirengimo testo reikalavimai? Testą sudaro šios užduotys: prisitraukimai, kybojimas, 10 x 5 m šaudyklinis bėgimas, 20 m šaudyklinis ištvermės bėgimas
Kaip vertinamos asmeninės savybės? Atrankos stovykloje vertinamos šios savybės: lyderystės užduotis, darbo komandoje užduotis, individualaus darbo užduotis, disciplina visos stovyklos metu
Kadetų licėjus stiprina ne tik akademines žinias ir sportinius gebėjimus, bet ir suteikia neįkainojamos patirties, kuri padės jūsų vaikui siekti sėkmingos ateities. Rinkitės Kadetų licėjų, kuris ugdo lyderius!
Turite klausimų? Susisiekime: +37064568127