Kalėdinė matematika

Ar taip gali būti, kad 2020 m. turi 366 dienas , o 2021 m. jau  turės 365 dienas ? Senis besmegenis pjauna ilgą rąstą. Jis padarė 2020 pjūvių. Kiek kaladėlių jis gavo? Su skaičiuotuvu atlikite veiksmus: 1:0,00032+668 ir jo sprendinio pagalba atsakykite į klausimą (atsakymas latvių k.) „Šv. Kalėdų atributas, simbolizuojantis dangaus viltį. Kas?“ (Ats.: 3793, o apvertus skaičiuotuvą gauname žodį EGLE). „5 · 8 + А“ – čia yra užšifruotas žodis rusų k. Lietuviškai tai būtų …( Šarka- сорока). Kokios profesijos žmogus paprastai žiūri į 5 lygiarečias linijas?

Į tokius ir panašius klausimus nuotolinėje paskutinėje 2020 m. matematikos pamokoje teko atsakinėti 6-8 klasių mokiniams įrankyje „Kahoot“. „Kahoot!“ – tai internetinis įrankis, skirtas apklausoms, viktorinoms ar diskusijoms organizuoti. Didžiausias šio įrankio privalumas yra tas, kad jis veikia visose interneto naršyklėse su įvairiais mobiliaisiais įrenginiais, kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais. Todėl patogu juo naudotis tiek sinchroninėje, tiek asinchronėje matematikos (ir ne tik) pamokoje. Be to, „Kahoot“ įrankiu naudotis labai smagu, nes dalyviai skatinami varžytis, po kiekvieno atsakymo pateikiamas asmeninis įvertinimas bei užimama vieta, o ryškios spalvos, smagi muzika bei iliustruota užduotis sukuria ypatingą nuotaiką!

40-ame  klausime visiems viktorinos dalyviams teko pritarti  amerikiečių pedagogo, populiarios knygos „7 efektyviai veikiančių žmonių įpročiai“ autoriaus Stephen R. Covey pasakytiems žodžiams: „Jeigu jūs nedarote klaidų, vadinasi sprendžiate pernelyg lengvas užduotis“.

Viktorinos „Kalėdinė matematika“ laimėtojai:

I vietą užėmė 8a kl. mok. Pijus Čepukas, II vietą užėmė 7b kl. mok. Gabija Kairytė, III vietą užėmė 6 kl. mok. Tajus Rinkevičius.

Matematikos mokytojas A. Keblikas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *