Kalėdos Kaune

,,Kalėdos Kaune“ nugalėtojai

Nors šventės jau baigėsi, jų metu patirti įspūdžiai dar nespėjo išblėsti. Laukiant Kalėdų ir Naujųjų Metų Kauno mieste vyko įvairūs konkursai, renginiai, o šiuolaikinių technologijų dėka atsiranda vis naujų būdų, kaip įdomiai įtraukti miesto bendruomenę į užburiančią šventišką nuotaiką. Vienas iš tokių renginių buvo orientacinis konkursas „Kalėdos Kaune“, kuriame dalyvavo Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai, tapę jo nugalėtojais.

Šventinis renginys buvo skirtas visai miesto bendruomenei. Jame norintys dalyvauti turėjo naudotis programėle „Actionbound“, kuri skirta interaktyvių renginių kūrimui pasitelkiant žemėlapį. Jos dėka, konkurso dalyviai buvo lyg „perkelti“ į kitą pasaulį, kuriame jų laukė tarsi iš žiemiškos pasakos ištrauktas kalėdinis miestelis.

Norint laimėti, konkurso dalyviams prireikė gerų žemėlapio skaitymo ir orientavimosi aplinkoje gebėjimų. Būtent šie gebėjimai yra gerai pažįstami Licėjaus kadetams – karybos užsiėmimų bei stovyklų metu jie ne tik reguliariai mokosi šių dalykų, bet ir juos panaudoja praktiškoje aplinkoje. Malonu matyti, kad įgyta patirtis pasiteisino – renginyje dalyvavę kadetai tapo šio konkurso nugalėtojais.

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus vadovaujasi Sausumos kadetų ugdymo samprata. Pagal ją, žemėlapių skaitymas ir orientavimosi aplinkoje gebėjimai yra ugdymo programos dalis, todėl šias žinias įgyja visi Licėjaus auklėtiniai. Jos bus ypač naudingos tiems, kurie planuoja tarnybą ar karjerą Lietuvos kariuomenėje, tačiau, galime matyti, kad žemėlapių skaitymo gebėjimai gali taip pat netikėtai praversti ir kasdieninio gyvenimo ar laisvalaikio aplinkoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *