Kelionė į Baltijos šalis

Gegužės 17-19 dienomis 5-8 klasių kadetai leidosi į edukacinę pažintinę kelionę. Pirmą dieną aplankėme Latviją. Apsilankėme Kemerių nacionaliniame parke. Didysis Kemerių raisto takas yra populiariausias apžvalgos objektas Kemerių nacionaliniame parke. Juo einant galima apžiūrėti aukštapelkę ir jos gyventojus. Tako tiltas nuvedė į samanų, pelkės pušelių, akivarų, tamsių ežerėlių ir pelkinių gailių karalystę. Toliau tęsėme kelionę po Kemerių nacionalinį parką,kur leidomės į smagią, linksmą ir sveiką kelionę Basakojų taku, kurio ilgis net 2,6 km Keliavome ir per žvirgždą, ir per smėlį, kankorėžius ir akmenis. Smagu bus pasiturkšti balto molio voniose, pabraidyti ir atgaivinti kojas Sluocenės vandenyje. Po to leidomės į Jūrmalą. Ten lankėmės prie įžymaus bronzinio vėžliuko – sakoma, kad sugalvojus norą ir patrynus pajūrio talismaną, jis išsipildo. Vakare mus pasitiko Latvijos sostinė Ryga. Senamiestis nustebino savo dydžiu. Apėjome centrinę jo dalį, išvaikščiojome siauras gatveles. Matėme daug įspūdingų objektų: Rotušės bei Katedros aikštes, parlamentą, „Tris brolius“, Šv. Petro bažnyčią, Laisvės statulą, laikančią virš savęs tris žvaigždes, taip pat Laimos laikrodį, prie kurio skiriami pasimatymai. Kitą dieną keliavome į Estiją. Lankėmės ir mokėmės Tartu mokslo centre AHHAA. Tai didžiausias Baltijos šalių mokslo centras. Viską, kas įdomu, galima liesti rankomis, viską galite išbandyti, čia niekas nedraudžiama. Muziejus interaktyvus. Galima pasivažinėti dviračiu ant lyno, pakabinto kelių metrų aukštyje. Stebėjome milijonus žvaigždžių sferiniame Planetariume. Kelionės dulkes nuplovę vandens pramogų parke, kupini įspūdžių grįžome namo.