Knyga mūsų pasaulyje

Vasario 28 d. Kauno Martyno Mažvydo progimnazijoje įvyko konferencija „Knyga mūsų pasaulyje“. Tai jau dvidešimtą kartą vykstantis respublikinio masto renginys, kuriame susirinko net 120 mokinių ir 103 mokytojai bei bibliotekininkai iš įvairiausių Lietuvos kraštų. Šiemet jame vėl dalyvavo ir Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtinės, kurios konferencijos metu atliko įvairias kūrybines užduotis.

Renginys skirtas knygų skaitymo populiarinimui. Knygos leidžia susipažinti su kitų žmonių patirtimis, žiniomis, lavina asmens vaizduotę ir pasaulio suvokimą. Visa tai yra būtina formuojant aktyvią, savarankišką ir kūrybišką visuomenę. Tauta, kuri skaito yra atspari stagnacijai ir autokratams. Taigi, skaityti yra svarbu. Tačiau ne visi turi noro ar laiko skirti knygai.

Konferencijoje „Knyga mūsų pasaulyje“ bandoma šią problemą išspręsti kūrybiškai – renginio dalyviai atliko įvairias komandines užduotis, klausėsi pranešimų. Licėjaus kadetės, kurios dalyvavo renginyje, turėjo pasitelkti savo literatūros žinias ir dailės gabumus, kad įveiktų šias užduotis. Užduotyje „Kaip žodis virsta vaizdu“ jos iliustravo pasirinktus eilėraščius, užduotyje „Kaip gimsta knyga“ – piešė viršelius poezijos rinkiniams, taip pat kūrė eilėraštį Vilniaus įkūrimo jubiliejui.

Temos užduotims parinktos neatsitiktinai. Kaip ir pati konferencija, kuri vyksta jau dvidešimtą kartą, šiuo metu minimas ne vienas jubiliejus: poetų Juozo Erlicko 70-ųjų, Violetos Palčinskaitės 80-ųjų, Martyno Vainilaičio 90-ųjų, Anzelmo Matučio 100-ųjų gimimo metinių ir mūsų sostinės – Vilniaus 700 metų. Renginys skirtas paminėti šiuos asmenis ir įvykius – jų svarbą ir indėlį formuojant Lietuvos socialinį bei kultūrinį palikimą. Prasminga, kad jie prisiminti naujais kūriniais – eilėraščiais ir daile.