Konferencija „Karyba kitaip“ 2020

Konferencija — tai svarbi tarpusavio bendravimo ir bendradarbiavimo forma. Atsižvelgdami į šių mokslo metų prioritetą skatinti bendravimą ir bendradarbiavimą, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Vilniaus lietuvių namai, Užsienio lietuvių švietimo centras 2020 gruodžio 10 dieną jau trečią kartą organizavo tarptautinę kūrybinę – patyriminę konferenciją „Karyba kitaip“, skirtą Lietuvos ir užsienio bendrojo ugdymo mokyklų mokytojams, 8, I–IV gimnazijos klasių mokiniams, būrelių vadovams, instruktoriams, bendruomenei. Konferencijos tikslas- plėtoti karybos integravimo galimybes į ugdymo procesą įgyvendinant šiuolaikinio mokymosi paradigmą.

Konferencija buvo išties netradicinė. Verta paminėti, kad tai pirmoji tokia nuotolinė konferencija dėl pasaulyje susiklosčiusios padėties. Dėl pasikeitusio konferencijos formato dalyviai galėjo įgyti naujų įgūdžių bei patirties dirbant nuotoliniu būdu.

Plenarinio posėdžio pradžioje visus šiltai nuteikė Licėjaus Mokinių tarybos sveikinimas. Sveikinimo žodį konferencijos dalyviams ir svečiams tarė Ingrida Levickienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas, visus, susirinkusius į virtualią konferenciją, pasveikino Seimo narys Andrius Kupčinskas, plk. ltn. Linas Idzelis, KASP, 3 – oji rinktinė, mjr. Andrius Stuknys, Karinės oro pajėgos, Sergeant First Class Joseph Buth ir Staff Sergeant Kristin (JAV). Įdomų ir visiems aktualų pranešimą plenarinio posėdžio metu pristatė bei savo patirtimi pasidalino Edmundas Jakilaitis, žurnalistas, laidų vedėjas, prodiuseris.

Svarbią dalį konferencijoje užėmė diskusijos darbo grupės. Jų konferencijoje buvo 5, skirtos išnagrinėti tokias temas, kaip „Asmenybės branda ugdant Tėvynės gynėją“, „Karo vaizdavimas literatūroje ir mene“, „Lietuvos kariuomenė, šiuolaikiniai kariniai konfliktai ir nacionalinis saugumas“, „Karinės mokyklos“, „Žmogus ir Tėvynė“. Jau trečią kartą vykstanti konferencija “Karyba kitaip” ir tokiu sudėtingu metu sulaukė išties neįtikėtino populiarumo. Šiais metais pasidalinti savo patirtimi, atskleisti savo įžvalgas panoro net 52 mokinių ir 38 mokytojai iš 19 ugdymo įstaigų. 45 pranešimus darbo grupėse pristatė pranešėjai iš Vilniaus, Alytaus, Kauno, Kauno rajono mokyklų. Labai džiaugiamės sulaukę ir svečių iš Haifa Military Boarding school (Izraelis),   Kruty Heroes Lviv State Liceum with Intensive Military andPhysical Training (Ukraina), St. John’s Northwestern Military Academy’s (Jungtinės Amerikos Valstijos), Generolo Jono Žemaičio Lietuvos Karo akademijos kurių atstovai pristatė savo mokyklas, skaitė pranešimus.  Pranešimų temos labai įvairios: nuo apžvalginių pranešimų iki tiriamųjų darbų, nuo aktyvių mokymo būdų iki kūrybiškumo ugdymo, nuo mokymo priemonių iki didaktinių žaidimų, nuo IKT taikymo ugdymo procese iki meistriškumo pamokų. Pranešimuose buvo dalintasi patirtimi, kaip įvairias veiklas paversti patraukliu mokymusi, susijusiu su karybos integravimu į ugdomuosius dalykus, kuris gerintų ugdymo(si) kokybę, ir į šią veiklą įtraukti visą mokyklos bendruomenę ir socialinius partnerius. Visi kartu atradome sėkmės raktus, garantuojančius efektyvesnį mokymąsi, sudominimą, kitų žmonių, institucijų įtraukimą į ugdymo įstaigos bendruomenių veiklą ir aktyvią veiklą švietime.

Dalindamiesi gerąja patirtimi stipriname vieni kitus.

Konferencijos organizatoriai