Mano šeima ir sportas

Konkursas „Mano šeima ir sportas“

2023 m. balandžio 6 d. pasibaigė respublikinis rašinių konkursas „Mano šeima ir sportas“, skirtas 5-12 klasių mokiniams. Tokį rašinių konkursą jau 18-tą kartą organizuoja Lietuvos sporto muziejus įvairiomis, su sportu susijusiomis temomis.

Šiais metais jame dalyvavo daugiau nei šimtas dalyvių iš visos Lietuvos, tarp kurių buvo ir Kadetų licėjaus penktokai. Savo rašiniuose kadetai pasidalino mintimis apie tai, kokį vaidmenį sportas turi jų šeimose, kokiomis sporto šakomis jie domisi ir užsiima su artimaisiais. Už savo darbus renginio dalyviai ir jų mokytojai apdovanoti padėkomis ir atminimo medaliais.

Rašinių konkursas „Mano šeima ir sportas“ vyko nuo sausio 23 d. iki kovo 23 d. Per paskirtą laikotarpį konkurso dalyviai stengėsi paruošti kuo įdomesnį rašinį viena iš trijų temų. Šių metų konkursui parengtose temose telkiamas dėmesys ne tik asmeniniam, bet ir savo šeimos bei artimųjų fiziniam lavinimui.

Vienas pagrindinių tikslų – paskatinti tėvus, globėjus ir senelius aktyviau užsiimti sportu su savo vaikais ir anūkais. Todėl renginio dalyviai savo rašiniams galėjo pasirinkti tokias temas kaip „Aš ir mano šeima sportuojame, aktyviai leidžiame laiką“, „Mano šeimos, giminės sporto istorija“ arba „Mes – sirgaliai: domimės sportu, sekame įvykius, stebime varžybas“.

Licėjuje aukštai vertinamas sportas ir sveikas gyvenimo būdas. Ugdymo įstaigoje įrengta moderni sporto įranga ir stadionas su kliūčių ruožu. Todėl kadetai neapsiriboja rašiniais – jie reguliariai dalyvauja įvairiausių sporto šakų konkursuose. Tačiau neretai pamirštama, kad ne tik jiems reikia sportuoti.

Norint, kad mūsų artimieji išliktų sveiki, juos lygiai taip pat reikėtų skatinti domėtis ir užsiimti sportu. Būtent šiuo tikslu Lietuvos sporto muziejus 2023 m. rašinių konkursui parinko temą „Mano šeima ir sportas“. Tikėkimės, kad kadetai, dalyvaudami renginyje, savo rašiniais sudomino ne tik bendraamžius, bet ir artimuosius.