Konkursas

Konkursas „Mąstyk, atrask, spręsk“

KTU inžinerijos licėjuje vyko Kauno miesto 7-8 kl. mokinių matematikos konkursas „Mąstyk, atrask, spręsk“. Jo tikslas – populiarinti matematikos mokslą, pateikiant jį kaip bendrųjų problemų sprendimo įrankį ir nagrinėjant realaus turinio uždavinius.

Suprantama, matematika – ypač reikalingas mokslas šiuolaikiniame pasaulyje. Jis naudingas ne tik ateityje, ruošiantis matematikos egzaminams, bet ir daugybėje gyvenimo sričių, karjerų, o taip pat ir karyboje. Todėl nenuostabu, kad Kadetų licėjaus jaunieji matematikai priėmė šį iššūkį ir išbandė savo jėgas „Mąstyk, atrask, spręsk“ konkurse.

Jame dalyvauti buvo atrinkti 8b klasės mokiniai: Tajus Rinkevičius, Samanta Sao Pedro ir Viltė Markevičiūtė. Dalyviams reikėjo atlikti matematinio inžinerinio mąstymo atviro tipo užduotis, kurias jie įveikė. Konkursas buvo sudėtingas, todėl, deja, prizinių vietų nepavyko užimti. Vis dėlto, rezultatai geri – iš beveik 40 mokinių dalyvavusių konkurse, Licėjaus kadetai pateko į pirmąjį dešimtuką. Taigi nėra ko liūdėti.

Laimei, progų „atsirevanšuoti“ dar bus. Šiais mokslo metais vyks ne vienas matematikos konkursas: vasario 24 d. organizuojama Kauno miesto mokinių matematikos olimpiada 5-8 klasių mokiniams, kovo 16 d. – tarptautinis matematikos konkursas „Kengūra“, balandžio 28 d. – Kauno miesto mokinių kūrybinių–projektinių darbų konkursas ir gegužės 17 d. vyks pačio Kadetų licėjaus organizuojamas matematikos konkursas „Taiklioji ranka – matematikos draugas“. Matematikos mokytojas A. Keblikas kviečia visus besidominčius matematika ruoštis ir dalyvauti šiuose konkursuose.

Matematikos žinios yra be galo svarbios šiuolaikiniam žmogui ir visuomenei – jas įvaldžius atsiveria daugybę galimybių siekiant savo pasirinktos karjeros. Todėl džiugu, kad mokiniai domisi matematika, stengiasi tobulinti jos žinias, gebėjimus ir nebijo iššūkių konkursuose.