Bibliotekos naujienos

Kovo mėnesio bibliotekos naujienos

Kovo mėnesio naujienos Kadetų licėjaus bibliotekoje.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena, viena iš Lietuvos valstybinių švenčių. Minima kovo 11 dieną, pažymint 1990 m. Tą dieną Aukščiausios tarybos – Atkuriamojo seimo pasirašytą Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą.

Kviečiame jungtis prie akcijos „12 mėnesių – 12 knygų“.

Kovo mėnesį kviečiame skaityti: „Knyga, kurios autorius turi tokį patį vardą, kaip ir tu“.

Kovo mėnesį sukanka 145 metai rašytojai, vertėjai, pedagogei MARIJAI PEČKAUSKAITEI (slapyvardis ŠATRIJOS RAGANA).

Marijos Pečkauskaitės slapyvardis Šatrijos Ragana

Biblioteka vieta kur galite pasiimti ir perskaityti šiuos rašytojos kūrinius:

• „Sename dvare“.
  • „ Jau vakaruose užgeso saulėlydžiai“.

Kovo 16 d., Knygnešio diena. Šią dieną Lietuvoje pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas.

Licėjaus bibliotekoje galite pavartyti ir paskaityti šias knygas:

• „Knygnešys 1864-1904“ 1t.
  • „Knygnešys 1864-1904“ 3t.
  • V. Merkys „Knygnešių laikai“.
  • D. Staliūnas „Raidžių draudimo metai“.
  • D. Kaunas „Aušrininkas“.
  • B. Kaliuškevičius, K. Misius „ Lietuvos knygnešiai ir daraktoriai 1864-1904“.
  • G. Ilgūnas „Knygnešio keliais“.
  • G. Raguotienė „ Žodžiai apie knygą“.
Knygnešys

Pasaulinė Žemės diena – viena svarbiausių aplinkosauginių švenčių.

Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose, išskyrus poliarines sritis. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėja, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20–21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, 1992 m. Žemės diena oficialiai įteisinta ir Lietuvoje.

Licėjaus bibliotekoje galite pavartyti šias knygas:

• „Gamtos stebuklai“ Vadovas po sensacingiausias pasaulio vietas.
  • „Paslaptingos vietovės“ Senovės miestai ir pradingę kraštai.
  • „Lietuvos miškuose“
  • G. Isokas „Enciklopedinė miško knyga“.
  • „Lietuvos Raudonoji knyga“
  • M. Jovaiša „Neregėta Lietuva“.

Bibliotekininkė Ilona Šeškuvienė