Lietuvos ir Ukrainos vėliavos

Licėjuose plevėsuoja Lietuvos ir Ukrainos vėliavos

Tikriausiai jau visi pastebėjote, kad Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus kiemelyje kartu su Lietuvos trispalve plevėsuoja ir Ukrainos vėliava. Ji iškelta ne šiaip sau – mūsų Licėjus jau kurį laiką glaudžiai bendradarbiauja su Lvovo „Kruty didvyrių“ vardo sukarintu licėjumi. Todėl nenuostabu, kad jų mokyklos kiemelyje šalia Ukrainos vėliavos taip pat iškelta ir Lietuvos.

Nepaisant atstumo, abi ugdymo įstaigos turi bendras vertybes – išugdyti pilietiškus, aktyvius, atsakingus piliečius, kurie gebėtų padėti vieni kitiems ir saugotų savo valstybę. Šiuo tikslu abi mokyklos tarpusavyje dalinasi patirtimi, organizuoja bendrus projektus, kartu dalyvauja renginiuose. Rusijai pradėjus karą Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus net kelis kartus inicijavo paramos rinkimą ukrainiečiams, o dėl jos perdavimo dirbo kartu su savo kolegomis iš Lvovo sukarinto licėjaus. Taigi, abiejose mokyklose diegiamos vertybės grindžiamos ne tik žodžiais, bet ir darbais.

Net ir karo metu Lvovo „Kruty didvyrių“ vardo sukarintas licėjus tęsia ugdymo procesą. Priešininkų kariuomenės veiksmai kelia įvairius iššūkius ir šį darbą apsunkina – Lvovo licėjaus auklėtiniai neretai turi mokytis slėptuvėse, o elektros ne visada yra. Vis dėlto, kadetų tokios sąlygos nebaugina – jie toliau mokosi ir rengiasi ginti savo šalį. Mūsų Licėjaus auklėtiniams tai ne svetima, vis gi, laimė, kad jiems nereikia susidurti su tokiu išbandymu.

Licėjuose plevėsuojančios mūsų valstybių vėliavos neleidžia pamiršti apie šį ryšį. Tikėkimės, kad matydami Lietuvos vėliavą, Lvovo „Kruty didvyrių“ vardo sukarinto licėjaus kadetai jaučia mūsų mokyklos bei valstybės palaikymą. Mes esame pasirengę padėti Ukrainai ir jos gyventojams išgyventi užklupusią nelaimę.