Lietuvių kalbos savaitė

Gegužės 6 – 9 dienomis Licėjuje vyko Lietuvių kalbos savaitė, skirta Juozo Tumo – Vaižganto metams. Lietuvių kalbos savaitė – tai tarsi raginimas rūpintis, globoti, gerbti savo kalbą. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai organizavo gražiausio lietuviško žodžio konkursą- akciją „Gražiausiais žodžiais apjuoskime Licėjų”. Populiariausi įsiminti žodžiai pradžiugino ne vieną: meilė, Lietuva, šeima, ačiū, draugystė… Visą savaitę mokiniai, lydimi lietuvių kalbos mokytojų, lankėsi muziejuose, dalyvavo edukacinėse programose pogrindžio spaustuvėje, S. Nėries muziejuje. Mokiniai prisiminė ir Juozą Tumą – Vaižgantą: įdėmiai žiūrėjo ir aptarė dokumentinį filmą „Tumo kodeksas”, lietuvių kalbos pamokų metu skaitė rašytojo kūrinių ištraukas. Ši lietuvių kalbos savaitė paskatino mokinius labiau puoselėti gimtąją kalbą, suprasti, kad ji yra mūsų kultūros dalis, literatūros kūrimo priemonė, tautos savimonė, tautos vertybių, papročių išraiška ir pagrindinis būdas pažinti vieniems kitus.