Autorius: Nojus Kazlauskas

Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija

Norėtume pasidžiaugti Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus pasiekimais 21 – ąjame nacionaliniame mokinių konkurse „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija.“!

Šiais metais konkurse dalyvavo 768 mokiniai iš visos Lietuvos ir lietuviškų mokyklų užsienyje. 5–12 klasių mokinių kūryboje įprasminama dramatiška XX a. Lietuvos istorija: tremtys, Holokaustas, partizaninis karas, neginkluotas pasipriešinimas, 1991 m. sausio įvykiai. Konkurse dalyvavo ir trys mūsų kadetų piešiniai.

I B klasės mokinė Izabela Repšytė savo amžiaus grupėje su piešiniu, įamžinusiu tremties istoriją, užėmė trečiąją vietą.

III B klasės mokinys Kęstutis Kazlauskas savo amžiaus grupėje su piešiniu partizaninio karo tema gavo paskatinamąjį prizą.

Mokinius konkursui ruošė istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja Živilė Simutytė ir dailės mokytoja Jūratė Januškevičiūtė – Varnagirė.

Kadetai bus apdovanoti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro įsteigtas prizais ir padėkomis. Laureatų piešiniai bus eksponuojami po atviru dangumi prie Genocido aukų muziejaus Gedulo ir vilties, Okupacijos ir genocido dienomis ir VšĮ Kultūros ir švietimo centre Vilniaus mokytojų namuose konkurso laureatų apdovanojimo renginio metu. Taip pat konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatų piešiniai kasmet eksponuojami LGGRTC kiemelyje, Genocido aukų muziejuje bei įvairiose įstaigose ir institucijose: Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovėje, LR Seime, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje, Vilniaus miesto savivaldybėje, Vilniaus televizijos bokšte, kitose įstaigose bei Lietuvos mokyklose.

Sveikiname konkurso laureatus ir dėkojame už Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus garsinimą!

Autorė: Izabela Repšytė