Lietuvos žydų genocidas

Lietuvos žydų genocido atminimo diena

Kiekvienų metų rugsėjo 23 dieną minima Lietuvos žydų genocido atminimo diena. Tai buvo vienas tamsiausių mūsų šalies istorijos laikotarpių. Todėl, atminimo dienos metu organizuojami minėjimai, kultūriniai renginiai, nešami vainikai, skirti pagerbti Holokausto Lietuvoje aukas.

Kauno mieste šią dieną reguliariai mini Kauno IX Forto muziejus. Jame nacių okupacinis rėžimas atėmė gyvybes net 50 000 Lietuvos žmonių. Šiais metais surengtame minėjime lankėsi garbūs svečiai iš visos Lietuvos, o Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai padėjo vainikus prie masinių žudynių vietos.

Į renginį susirinko Kauno žydų bendruomenės atstovai, pirmasis atkurtos Lietuvos valstybės vadovas, profesorius Vytautas Landsbergis, švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, kultūros viceministras Rimantas Mikaitis, LR Seimo narys Viktoras Pranckietis. Vainikų dėjimo ceremonijoje kartu su Licėjaus kadetais dalyvavo ir Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės bei Vlado Putvinskio-Pūtvio klubo atstovai. Tuo tarpu Kauno Jono Jablonskio gimnazijos mokinės atliko prasmingą muzikinį kūrinį, skirtą žydų aukoms.

Kauno mieste gausu paminklų, pastatytų žydų žudynių vietose. Svarbu nepamiršti šių įvykių ir žmonių, kuriems skirtas minėjimas bei paminklai, kad dabartiniai ir būsimi Lietuvos žmonės visad atmintų, koks nusikaltimas buvo įvykdytas prieš visus šalies gyventojus. Kadetų licėjaus auklėtiniai yra atsakingi ir pareigingi ir mokomi suprasti savo valstybės istoriją.

Nuotraukų autorius: Gražvydas Jovaiša