LRT Daiktiniai įrodymai

LRT radijo laidoje „Daiktiniai įrodymai“ pokalbis apie Kadetų licėjų

Aidas Puklevičius LRT radijo laidoje „Daiktiniai įrodymai“ drauge su Generolo Povilo kadetų licėjaus vadovu Ričardu Žilaičiu kalbėjo apie Kadetų licėjaus auklėtinių veiklas, ugdymo įstaigos iššūkius, siekius ir ateities planus.

Laidos vedėjas domėjosi Kadetų licėjaus savitumu, ko vaikai tikisi ateidami, tėvų lūkesčiai siunčiant savo vaikus mokytis Licėjuje. Kalbėta apie ugdymo įstaigos bei tėvų atsakomybę, ugdant discipliną savo vaikuose. Kalbėta apie savanoriškos veiklos svarbą, kaip mokykla ją skatina bei kokia neformaliojo ugdymo veikla užsiima Kadetų licėjus ir jo auklėtiniai.

Pokalbio metu atkreiptas dėmesys, kad abiturientai, siekia tęsti mokslus Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, planuoja tapti karininkais. Dalis auklėtinių renkasi tarnybą Krašto Apsaugos Savanorių Pajėgose (KASP), kurių pastaruosiuose dviejuose bazinio kario savanorio kursuose Licėjaus auklėtiniai buvo geriausi. Toliau buvo aptarta pati ugdymo įstaiga, su kuo ji bendradarbiauja ir iš ko sulaukia palaikymo, kokie Kadetų licėjaus veiklos iššūkiai, kuo skiriasi nuo kitų užsienio kadetų mokyklų. Pokalbiui artėjant į pabaigą, buvo kalbėjo ir apie ateities planus ir oro pajėgų vado plk. Dainiaus Guzo idėjas ruošiant oro kadetų klasę. Taip pat apie bendradarbiavimą su Kauno Technologijų Universitetu, dronų kūrimą, naudojimą ir priežiūrą.

Radijo laidos klausytojai išgirdo apie Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus kasdienybę, auklėtinių veiklą, būsimus pokyčius. Jie buvo supažindinti su tuo, kad mūsų visų tikslas – ugdyti ne tik būsimus karininkus, bet tiesiog dorus, patriotiškus ir atsakingus piliečius.

LRT radijo laida „Daiktiniai įrodymai“ – nuoroda.