Maskuojančių tinklų pynimas

Mūsų kolegų iš Lvivo „Kruty didvyrių“ vardo sukarinto licėjaus apsilankymo metu buvo nuveikta daugybė svarbių darbų. Vienas iš jų – maskuojančių tinklų pynimas Ukrainos laisvės gynėjams. Abiejų mokyklų mokytojai susirinko viename iš Licėjaus kabinetų ir ėmėsi darbo, kurio dėka bus apsaugotos ne tik Ukrainos karių gyvybės, bet ir jų naudojama technika bei įranga.

Maskuojantys tinklai padeda lengviau pasislėpti aplinkoje, tačiau, besikeičiant gamtos sąlygoms, tinklai gali prarasti efektyvumą. Todėl šių tinklų nuolatos reikia. Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai jau anksčiau užsiėmė tinklų pynimu, savanoriškai dalyvaudami Vytauto Didžiojo Universiteto surengtame užsiėmime. Šį kartą, patys Licėjaus mokytojai turėjo progą pabandyti kurti tokius tinklus.

Maskuojančius tinklus pagaminti nėra sudėtinga: karpomi gamtos sąlygoms tinkamų spalvų audiniai, kurie po to tvirtai pririšami prie tinklo. Kadangi dabar žiemos metas, pinamiems tinklams pagrinde buvo naudojami juodos ir baltos spalvų audiniai, nes tai mažiau pastebima šiuo metų laiku. Su kolegų iš Lvivo sukarinto licėjaus pagalba, darbas vyko sparčiai, tinklai buvo sėkmingai paruošti.

Drauge su organizacija „LDK palikuonys“ tinklus siųsimė į Ukrainą. Dėl jų priešiškai kariuomenei bus kur kas sunkiau pastebėti Ukrainos karių pozicijas bei techniką, o tai leis juos geriau apsaugoti. O mūsų mokytojai įgyta patirtimi dalinsis su savo auklėtiniais, kad jie ir toliau galėtų prisidėti prie šios paramos. Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus nuolat rems Ukrainą ir teiks pagalbą Ukrainai tiek, kiek jos reikės.