Mintys po Rugsėjo pirmosios

Apie naujuosius mokslo metus Kadetų licėjuje kalbamės su Kadetų licėjaus bendruomene.

Kokios mintys po Rugsėjo pirmosios dienos, Mokslo ir žinių šventės?

Šių mokslo metų pradžia sudėtinga ir nerami dėl COVID19 keliamų iššūkių. Pagrindinis mūsų rūpestis –  kaip mokinius, mokytojus, darbuotojus saugoti nuo galimo viruso plitimo, todėl naujiems mokslo metams ruošėmės itin atsakingai, sutelktai. Be naujai užgriuvusių rūpesčių vyksta ir įprastiniai darbai. Siekiame, kad mokytis Kadetų licėjuje būtų saugu, įdomu, patrauklu, kad kiekviena diena, praleista čia, suteiktų ir žinių, ir bendravimo malonumą. Naujus mokslo metus sutinkami su viltimi ir tikėjimu, kad viskas bus gerai, – mintimis dalinasi Licėjaus direktorė Ingrida Levickienė.

Ar daug atvyko į Licėjų jaunimo, kurie galbūt pasirinks karininko profesiją?

Turime pasidžiaugti, kad šiais mokslo metais naujai atvykusiųjų skaičius gerokai viršijo praeitų metų skaičius. Net ketvirtadalis visų Licėjaus auklėtinių yra naujokai. Motyvaciniuose pokalbiuose su vaikais ir tėvais išgirsdavome, kad kas antras planuoja pasirinkti kario kelią. Tai gera žinia mums, Licėjaus administracijai, – kalbėjo pavaduotoja ugdymui Loreta Vosylė.

Ar visi norintys patenka į bendrabutį?

Tikrai ne. Reikėjo priimti sprendimus, kaip sutalpinti naujai atvykusius. Kreipėmės pagalbos į LT kariuomenės dalinius. Mus išgirdo. Panaudos sutarties pagrindu mums suteikė dviaukštes lovas. Daugelis vaikų gyvena pas gimines arba nuomoja gyvenamuosius būstus, – kalbėjo direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams Alvidas Bakutis.

Kokios naujovės laukia auklėtinių šiais mokslo metais?

Remdamiesi Sveikatos apsaugos bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų rekomendacijomis, Licėjaus auklėtiniai suskirstyti į srautus. Pirmajame aukšte mokosi 5, 6, 7 klasių kadetai, antrajame – 8, 9, 10 klasių kadetai, trečiajame – 11 ir 12 klasių kadetai. Kiekvienas kadetas nešioja skirtingos spalvos antsiuvą. I srautui priskirta raudona spalva, II – žalia, III – geltona. Pietus auklėtiniai valgo taip pat laikydamiesi srautų sistemos.  Tikime, kad prie nuotolinio mokymo proceso, jei jis bus paskelbtas, mes sugrįšime patys paskutiniai, – pasakojo direktoriaus pavaduotojas ugdymui Ričardas Žilaitis.

Karybos užsiėmimai, ko laukti esamiems ir būsimiems kadetams?

Šiais metais sieksime žinių aktyviau teoriją derindami su praktika. Karybos užsiėmimai vyks taip pat srautų principu. Jei nebus paskelbtas karantinas, praktiniai užsiėmimai vyks drauge su Kunigaikščio Vaidoto ir Didžiosios Kunigaikštytės Birutės Ulonų batalionų kariais. Taip pat planuojami bendri užsiėmimai su Generolo Jono Žemaičio karo akademijos kariūnais, – dalinosi mintimis Ričardas Žilaitis.

Kokie būsimų kadetų didžiausi lūkesčiai?

Atėjau į Licėjų, nes tikiu, kad mane paruoš stojimui į Lietuvos karo akademiją, čia sustiprėsiu fiziškai ir psichologiškai. Bet suprantu, kad ir mokslai svarbu.  Reikia mokytis lietuvių kalbos, matematikos, fizikos, užsienio kalbų. Suderinti būna sudėtinga, bet Licėjuje visi pasiruošę padėti kiekvienam, kuris siekia savo tikslų tapti geriausiu savo pasirinktame kelyje, – pasakojo būsima kadetė Rugilė Kšivickaitė.

Tėvai tikriausiai taip pat turi lūkesčių?

Atvykę į motyvacinius priėmimo pokalbius, ne retas tėvas/mama tikisi, jog vaikas taps disciplinuotas, pradės mokytis, taps gerai besielgiantis, bus atskirtas nuo, anot jų, netinkamų draugų. Tikisi, jog pagerės santykiai su vaiku, vaikas pradės klausyti.  Reikia skirti aktyvius vaikus nuo sunkiai auklėjamų, nes su jais reikalingi visai kitokie darbo metodai ir kitokie pedagogai. Kadetas – ypatingų gabumų jaunuolis. Norime išugdyti sąžiningus, tikslų siekiančius, aktyvius, patriotiškus žmones, kurie sietų savo ateitį su karinėmis struktūromis ar teisėsaugos institucijomis, – kalbėjo socialinė pedagogė Neringa Linkevičienė.

Kaip Licėjuje disciplina?

Na, tikriausiai jums žodis „disciplina“ asocijuojasi su „pasakai ir vykdai“.  Taip nėra. Net ir namuose, kai mama pasako išjungti kompiuterį, dažniausiai tai pavyksta padaryti iš penkto karto. Mums disciplina- tai laikytis duoto žodžio, laiku ateiti į pamokas, būti dėmesingu draugui, paruošti laiku namų darbus, rūpintis savo išvaizda, šnekamąja kalba bei elgesiu viešoje vietoje. Dar turime kur tobulėti disciplinos srityje, – pasakojo Ričardas Žilaitis.

Tėvynės labui!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *