Mokinių taryba

Mokinių tarybos iniciatyva

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus turi griežtas moksleivių aprangos išvaizdos ir tvarkos taisykles. Skirtingai nei kitose bendrojo ugdymo mokyklose, kadetai privalo dėvėti kariškas lauko uniformas ir atributiką. Dėl šios aprangos moksleiviams kiek sunkiau tarpusavyje išsiskirti savo išvaizda. Atsižvelgiant į tai, Licėjaus mokinių taryba ėmėsi iniciatyvos – į ugdymo įstaiga buvo pakviesta visažistė Evelina Ramanauskienė, kuri supažindino kadetes su įvairiomis makiažo atlikimo technikomis, kuriomis siekiama sukurti išskirtinį įvaizdį netgi dėvint lauko uniformą.

Licėjaus auklėtinių uniforma ir jos dėvėjimas yra griežtai apibrėžta Kadetų licėjaus uniformos dėvėjimo ir išvaizdos reikalavimo tvarkos apraše. Taigi, galimybių išreikšti išskirtinumą savo apranga – mažai. Kadetai dėvi lauko uniformą ne tik pamokų, bet ir įvairių karybos užsiėmimų metu, o tai pareikalauja didelės fizinės ir psichologinės ištvermės. Todėl svarbu, kad Licėjaus moksleiviai jaustųsi patogiai.

Šiuo atžvilgiu verta pasinaudoti uniformos tvarkos apraše leidžiamomis galimybėmis. Pavyzdžiui, jame nurodyta, kad kadečių makiažas turi būti paprastas ir neryškus. Todėl vizito metu visažistė E. Ramanauskienė dalinosi savo žiniomis ir patirtimi, kad pagelbėtų Licėjaus kadetėms palaikyti savitą įvaizdį nepažeidžiant tvarkos aprašo.

„Šis renginys praėjo puikiai“, – pasakojo Mokinių tarybos pirmininkė Vitalija Jankūnaitė, „kadetės daug naujo sužinojo apie makiažą bei jo pagrindą, įgijo naudingų žinių apie veido priežiūrą, kaip atrodyt natūraliai ir kokias naudoti kosmetikos priemones. Dėkojame visažistei Evelinai už apsilankymą Licėjuje ir naudingus patarimus“.

Įdomi paskaita – tai tik vienas iš daugelio mokinių tarybos suorganizuotų renginių. Ji išrinkta atstovauti visų Licėjaus auklėtinių interesus. Todėl mokinių taryba reguliariai imasi iniciatyvos organizuojant renginius, šventes, konkursus, kviečia svečius vesti paskaitas kadetams rūpimais klausimais. Jų veikla buria Licėjaus bendruomenę, ją artina. Šį uždavinį būtų sunkiau įgyvendinti be mokinių tarybos aktyvumo.