NATO

NATO enhanced Forward Presence Battle Group Lithuania

Kovo 15 dieną Kadetų licėjuje lankėsi svečiai iš NATO. Vizito metu sąjungininkų kariai skaitė paskaitą apie savo karinių vienetų, priklausančių NATO enhanced Forward Presence Battle Group Lithuania, veiklą. Taip pat viešnia iš NVO „Derbunk.org“ supažindino su medijų iššūkiais.

Po paskaitos svečiai susipažino su Kadetų licėjumi – mokyklos savitumu, edukacinėmis erdvėmis ir indėliu į Lietuvos gynybą.

Pažinti sąjungininkų atliekamus darbus mūsų šalyje yra svarbu – šis karinis vienetas tiesiogiai prisideda prie Lietuvos valstybės saugumo.

NATO enhanced Forward Presence Battle Group, Lietuvoje žinoma kaip NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė – ne tik saugumo garantas bei sąjungininkų įsipareigojimas, bet taip pat ir galimybė mokytis vieniems iš kitų.

Sąjungininkų kariai Rukloje atlieka rotaciją kas 6 mėnesius. Visą šį laikotarpį vyksta reguliarios pratybos – Lietuvos ir sąjungininkų kariai turi galimybę semtis tarpusavio žinių ir patirties. Po karių rotacijos išlieka tarpusavio ryšiai – sąjungininkai nebelieka abstraktūs nepažįstamieji kažkur iš užsienio.