Naujas Kadetų licėjaus architektūrinis projektas

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjui bendradarbiaujant su Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetu, buvo parengtas naujas mokyklos architektūrinis projektas. Šiuo projektu užsiėmė VDA studentė Simona Mickevičiūtė, kuri paskyrė savo baigiamąjį bakalauro darbą Kadetų licėjaus vizualizacijai sukurti. Projekto autorė atvaizdavo Licėjų, jo edukacines erdves ir veiklą iš kitos, dar, galbūt, nematytos pusės. Pilną darbą galima pamatyti VDA Kauno fakultete Muitinės g. 4.

Norėdama parengti šį projektą, studentė lankėsi Kadetų licėjuje, susipažino su įvairiomis jo edukacinėmis erdvėmis: kabinetais, biblioteka, Generolo majoro Sidney Shachnow vardo sporto sale, bokso, alpinizmo salėmis, pirmosios medicininės pagalbos klase, valgykla bei kitomis patalpomis. Taip pat domėjosi Licėjaus koplytėle, kurią planuojama įrengti bendradarbiaujant su Kauno Arkivyskupu metropolitu Kęstučiu Kėvalu. Stengiantis parengti projektą, studentė įsigilino į ugdymo įstaigos veiklą ir specifiką. Neliko nepastebėta, kaip atsakingai ji tuo domėjosi. Mergina yra skautė, todėl vertybės, kuriomis vadovaujasi Kadetų licėjus, studentei yra artimos.

Direktoriaus pavaduotojas neformaliajam ugdymui, laikinai atliekantis direktoriaus funkcijas Ričardas Žilaitis su VDA KF studente Simona Mickevičiūte prie Kadetų licėjaus architektūrinio projekto

Projektas atvaizduoja modernų Kadetų licėjų, tokį, koks jis galėtų būti. Numatyta šiuolaikiška biblioteka, erdvus mokytojų kabinetas, vienoje erdvėje sutelkti administracijos kabinetai, modernios klasės. Prie sporto salės planuoja įrengti dušus, liftą negalią turintiems žmonėms, ko šiuo metu ugdymo įstaigai trūksta.

Simonos Mickevičiūtės parengtas projektas parodė P. Plechavičiaus kadetų licėjų iš kitokios, dar neregėtos pusės. Studentės sukurta vizualizacija atkreipė dėmesį į Licėjaus patalpų spalvas, išsidėstymą, numatomus pokyčius, tačiau taip pat galima pastebėti ir su kokiais iššūkiais dabar susiduria ugdymo įstaiga. Toks jauno žmogaus požiūris suteikia daugiau jėgų priimant sprendimus, susijusius su Kadetų licėjaus ateitimi siekiant geresnio finansavimo ir pritraukiant daugiau mokinių. Jei jus norite pažvelgti į kitokį licėjų, projektą galima pamatyti demonstruojamą VDA Kauno fakultete.