Netradicinė pamoka „Paparčio“ pradinės mokyklos vaikams

Gegužės 17 d. įvyko Kadetų licėjaus organizuotas išgyvenimo renginys, skirtas Kauno „Paparčio“ pradinės mokyklos vaikams. Kleboniškio miško parke vaikai mokėsi išgyvenimo gebėjimų, stengėsi įveikti kliūtis ir dalyvavo komandiniuose sportiniuose žaidimuose. Net lietingas oras nenustelbė geros nuotaikos. Vaikams ši patirtis buvo smagi ir įdomi, o į savo mokyklą jie grįžo linksmi „su dainomis ir skanduotėmis.“

Užsiėmimus surengė ir prižiūrėjo Licėjaus instruktoriai. Kadetams Kleboniškio miškas puikiai pažįstamas – jie dalyvauja reguliariuose žygiuose į šią vietą, kur praktiškoje aplinkoje įtvirtina Licėjuje išmoktus išgyvenimo įgūdžius. Ugdymo įstaigoje kadetai išmoksta kaip įveikti kliūčių ruožus, užsikurti laužą, susirasti vandens, pasistatyti palapinę ir išgyventi ekstremaliomis sąlygomis. Todėl jie savo patirtimi galėjo pasidalinti su pradinės mokyklos mokiniais.

Kauno „Paparčio“ pradinė mokykla yra Kadetų licėjaus socialiniai partneriai, taigi bendradarbiaujama jau nebe pirmą kartą. Artėjant 2022 m. žiemai, kai Rusija pradėjo taikytis į Ukrainos elektros infrastruktūrą, buvo susirūpinta Ukrainos gyventojų ir valstybės kariuomenės gyvenimo sąlygomis šaltuoju metų laiku. Kadetų licėjus pradėjo organizuoti jiems paramą: rinko šiltas kojines kariams ir žibintuvėlius mokiniams.

Prie šios iniciatyvos prisidėjo daugybė Licėjaus socialinių partnerių, o tarp jų, žinoma, buvo ir „Paparčio“ pradinė mokykla, kurios bendruomenė atnešė 65 poras šiltų kojinių Ukrainos kariams. Šia akcija „papartiečiai“ parodė savo neabejingumą ir pilietiškumą. Tad nenuostabu, kad buvusių pradinės mokyklos auklėtinių yra ir kadetų tarpe. Jei šis renginys taptų tradiciniu, galbūt, vieną dieną jį organizuotų kadetai, kurie mokėsi „Paparčio“ mokykloje.