Parama Ukrainos kariams

Gegužės 25 dieną į mus kreipėsi 3 – oji atskiros puolimo brigados atstovai dėl paramos. Nuotolinio susitikimo metu išaiškinome, kad artėjant karščiams, prakaitas ir prastos higienos normos kovos lauke gali būti įvairioms ligų ir negalavimų židinys. Nutarta ieškoti galimybių padėti ir rinkti drėgnas higienines servetėles, kurias birželio trečią savaitę mūsų socialiniai partneriai perduos kariams.

Paskutinėje akcijoje drauge su septyniolika socialinių partnerių iš Lietuvos ugdymo įstaigų pavyko drauge surinkti virš 2500 vnt. porų kojinių ir jas nugabenti į Lvivą, kur „Kruty didvyrių“ vardo sukarinto licėjaus atstovai jas perdavė Ukrainos Karaliaus Danilo 24 – ąją sausumos pajėgų mechanizuotai pėstininkų brigadai.

Šiandien uždavinys surinkti 100 dėžių, kuriose būtų supakuotos 10000 vienkartinių drėgnų servetėlių.
Į mūsų kvietimą tapti paramos rinkimo partneriais atsiliepė Kauno ir Kauno rajono mokyklos, Vytauto Didžiojo karo muziejus bei Vytauto Didžiojo šaulių 2-oji rinktinė.

Akcijos pradžia: gegužės 29 diena, pabaiga – birželio 7 diena.

Taigi kokios servetėles reikalingos!

Kaip jas supakuoti ir ką reikia užrašyti ant pakuotės:

• Paimti tuščią A4 formato biuro popieriaus pakuotę;
  • Sudėkite servetėles taip, kad kuo mažiau liktų laisvos vietos;
  • Įdėkite laišką su nuoširdžiu palinkėjimu ukrainiečių kariams;
  • Dėžės šonus sutvirtinkite lipnia permatoma arba kita izoliacijos juosta;
  • Atskirame A4 formato lape nurodykite ir priklijuokite prie dėžės:
    o Įstaigos, klasės arba asmens pavadinimą;
    o Pašto adresą;
    o Telefono numerį;
    o Supakuotą servetėlių kiekį;
    o Nurodykite taip pat, kad tai PARAMA UKRAINOS KARIAMS

Kur galima pristatyti savo paramą:
Eigulių seniūnija, Kaunas
Kauno „Paparčio“ pradinė mokykla, Šiaurės pr. 35, 49198 Kaunas

Panemunės seniūnija, Kaunas
Kauno „Šilo“ pradinė mokykla, Kariūnų pl. 3, 45432 Kaunas

Dainavos seniūnija, Kaunas.
Kauno Aleksandro Stulginskio mokykla, Partizanų g. 152, Kaunas LT-5033O

Dainavos seniūnija, Kaunas
Kauno „Vyturio“ gimnazija, Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428

Aleksoto seniūnija, Kaunas
J. Dobkevičiaus progimnazija, V. Čepinskio g. 7, 46257 Kaunas

Vilijampolės seniūnija, Kaunas
Kauno Veršvų gimnazija, Mūšos g. 6, 47176 Kaunas

Kauno rajonas
Užliedžių mokykla – daugiafunkcis centras, Ledos g. 2, 54303 Užliedžiai

Akademija, Kauno rajonas:
Vytauto Didžiojo universiteto Ugnės Karvelis gimnazija, Mokyklos g. 5, 53347 Akademija

Eigulių seniūnija, Kaunas:
Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus, Žeimenos g. 66 Kaunas.

Centro seniūnija, Kaunas
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64, Kaunas
Vytauto Didžiojo šaulių 2-oji rinktinė, Laisvės al. 34, 44240 Kaunas

Telefono numeris bendrai informacijai: 8 671 19 781

Kiekviena karo diena kiekvienam atneša didžiulius išbandymus. Sirenos naktyje, sprogimai, kulkosvaidžio papliūpos, pavieniai šūviai, sužeistų žmonių aimanos, yrančių kūnų tvaikas – tai žmogaus sukurti išbandymai žmogui.

Gamta karo metu siunčia savus išbandymus tai šaltis, lietus, dargana, karštis, musės, uodai, graužikai…
Karys apkasuose praleidžia valandų valandas, paras ir net savaites. Ne visada yra galimybė laiku pavalgyti ar pailsėti, apie higieną: dantų valymą ar elementarų veido apsiprausimą galima tik pasvajoti. Bet mes galime jiems padėti. Drėgnos higieninės servetėles kiekvienos kario kišenėje suteiks patogumo ir švarumo jausmą, kaip kad būtų namuose nusiplovęs rankas ir veidą kvepiančiu muilu.

Kviečiame kiekvieną iš Jūsų prisidėti prie akcijos – kiekvienam kariui apkasuose padovanoti po dešimt pakelių drėgnų servetėlių. Tikime, kad vienas pakelis padės dienos bėgyje kariui jaustis kur kas geriau ir patogiau.

Kviečiame Kauno miesto mokyklas, jų bendruomenes įsitraukti į šią akciją. Kiekviena Jūsų ugdymo įstaigos klasė gali padovanoti po vieną dėžutę higienos servetėlių Supakuokite ir paruoškite savo klasės dovaną, kurią mes ruošiamės perduoti ukrainiečių kariams kovojantiems už savo ir už mūsų laisvę birželio trečią savaitę.

Kontaktinis asmuo
Ričardas Žilaitis