Paramedikai dalinosi patirtimi

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus kadetai dalyvavo Paramedikų kurse, kurio metu šeši instruktoriai, tarp jų ir amerikiečių kariuomenės atstovai, supažindino kadetus su žaizdų tvarstymu, turniketo uždėjimu ir kitomis priemonėmis bei veiklomis, susijusiomis su greitu pirmos pagalbos teikimu esant saugioje pozicijoje bei priešo zonoje. Kurso metu kadetai įgijo teorinių bei praktinių žinių, kurios, tikimės, pasitarnaus jiems ateityje.

„Šis užsiėmimas, manau, buvo vienas naudingiausių, kuriuose esu buvusi. Keturios valandos užsiėmimo tikrai neprailgo – buvo įdomu iki pat paskutinės minutės. Sužinojome daug daugiau nei tik tai, kaip suteikti pirmąją pagalbą, išgirdome karių asmeninių patirčių pasakojimų. Buvo pateikta ne tik teorinė medžiaga, taip pat ir praktikavomės užrišti tvarsčius, greitai reaguoti ir, esant būtinybei, uždėti turniketą tiek sau, tiek kitam, treniravomės greitai ir taisyklingai pasinaudoti neštuvais. Taip pat apžiūrėjome patyrusių karių pirmos pagalbos kuprines, susipažinome su jų turiniu. Nors ir tikiuosi, kad šių įgytų žinių nereikės panaudoti realioje situacijoje, tikiu, kad man jos pravers gyvenime“, – pasakojo kadetė Augustė Šmigelskytė.

„Paskaitos metu sužinojau daug naujų dalykų-  nuo turniketo uždėjimo iki krūtinės žaizdos sutvarstymo. Kadangi pirmoji pagalba yra labai svarbi, ši paskaita man buvo naudinga ir džiaugiuosi, kad galėjau joje dalyvauti“, – kalbėjo Kadetų licėjaus auklėtinis Edvinas Kvieska.

„Paskaitos metu išmokau naudotis turniketais,  supratau, kaip taisyklingai naudoti bintus, kaip sutvarstyti žaizdą, taip pat, kaip saugiai nešti žmogų. Be to, sužinojau,  kokią įrangą nešiojasi patyrę kariai ir kokius prietaisus naudoja patyrę sužeidimus“, – dalinosi įspūdžiais Andželika Cvirkaitė.

„Esu labai patenkintas renginio rezultatais. Kadetams tai buvo puiki galimybė mokytis, o išmoktas teorines žinias pritaikyti praktiškai. Džiaugiuosi licėjaus, CAT 3234, 432-ojo Civilinių reikalų bataliono mediko ir KASP medikų bendradarbiavimu“, – kalbėjo direktoriaus pavaduotojas ugdymui Ričardas Žilaitis

Informacija paruošė: L. Kemzūraitė
Nuotraukų autorius: Kristin J. Dodds