Bendradarbiavimo sutartis

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Kauno švara

Ateinančiais 2022 mokslo metais Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniams sudaromos vis didesnės galimybės savanoriauti. Šiandien Kadetų licėjaus direktoriaus pavaduotojas neformaliajam ugdymui, laikinai atliekantis direktoriaus funkcijas Ričardas Žilaitis pasirašė bendradarbiavimo sutartį su „Kauno švara“ generaliniu direktoriumi Sauliumi Lazausku.

Bendradarbiavimas abipusiškai naudingas, nes kadetai ne tik padės prižiūrėti Kauno miesto aplinką, rūpinsis Kauno Ąžuolyno parko sporto ir vaikų aikštelėmis, bet dar ir rinks taškus – socialines valandas – būsimame kadeto savanorio pase.

Kadetų licėjus yra užsibrėžęs tikslą išugdyti pilietiškus, aktyvius piliečius. Savanorystė yra ypač naudinga vystant pilietiškumą – tai leidžia susipažinti su savo aplinka, joje dirbančiais žmonėmis, suprasti, kaip šios veiklos ir institucijos tarpusavyje susijusios ir t.t. Todėl kadetams taikomi tam tikri reikalavimai, tarp kurių – socialinių valandų skaičius. Jas moksleiviai galės rinkti su savanorio paso pagalba. Savanoriaujant, dalyvaujant įvairiose veiklose, talkose ar renginiuose kadeto veikla bus pažymėta savanorio pase.

Suprantama, kad norint užtikrinti, jog kadetai galėtų sklandžiai pasiekti keliamus reikalavimus, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus stengiasi sudaryti tinkamas sąlygas savanoriauti. Todėl, atsižvelgiant į bendradarbiavimo patirtį bus pasirašytos sutartys su dar trimis visuomeninėmis organizacijomis.

Įmonės „Kauno švara“ ištakas galima pamatyti daugiau nei prieš šimtmetį, kai buvo susirūpinta Kauno miesto aplinkos priežiūra. Bendrovė šiomis dienomis toliau sėkmingai užsiima aplinkosauga ir atliekų tvarkymu. Šiuo tikslu ji reguliariai bendradarbiauja su kitomis institucijomis, stengiasi žmonėms įdiegti atsakomybės savo aplinkai supratimą. Dėl to, siekiant užsibrėžtų tikslų, bendradarbiavimo sutartis yra naudinga abejoms institucijoms. Tikėkimės, kad darni veikla tęsis ne vienerius metus.