Povilo Plechavičiaus keliais

Pėsčiųjų žygis Povilo Plechavičiaus keliais

Rugpjūčio 27 dieną kviečiame dalyvauti pėsčiųjų žygyje „Generolo Povilo Plechavičiaus keliais“, kuriuo siekiama paminėti tarpukario Lietuvos valstybės gynybai svarbaus asmens nuopelnus. Jau tradicija tampantį žygį organizuoja Lietuvos Kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iąja rinktinė, Sedos bendruomenė bei Kauno Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus.

Pėsčiųjų žygio tikslas – atminti generolo P. Plechavičiaus indėlį į Lietuvos valstybės gynybą. Nepriklausomybės karų metu generolas suorganizavo Žemaičių partizanų rinktinę, ją vėliau perorganizavo į savanorių dalinius, kurie kovojo prieš bolševikus, bermontininkus bei Lenkijos kariuomenę. Žymiausios jo kovos prieš bolševikus vyko Mažeikių, Telšių ir Sedos apylinkėse. Jis pats apsigyveno Žemaitijoje, buvo paskirtas Sedos, o vėliau Mažeikių miesto komendantu. Todėl nenuostabu, kad būtent Sedos gyventojai buvo labiausiai suinteresuoti paminėti generolą P. Plechavičių.

2020 metais miestelio bendruomenė surengė generolo 130-ųjų gimimo metinių minėjimą, kuriame taip pat dalyvavo ir Kadetų licėjaus atstovai, o vėliau, prieš 2021 metų žygį, buvo atidengtas paminklinis akmuo.

Šis žygis vyks jau ne pirmus metus. Praeitais metais jame dalyvavo net 200 žmonių iš įvairių Lietuvos miestų ir rajonų, tarp kurių buvo ir Licėjaus kadetai. Kartu su jais žygyje dalyvavo kariai iš KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės bei Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“, o dalyvių sveikatą žygio metu prižiūrėjo Karo medicinos tarnybos paramedikai.

Šiais metais rengiamas pėsčiųjų žygis susidės iš dviejų trasų 24 km bei 10 km.

Lauksime dalyvių bei svečių iš visos Lietuvos, kurie pagerbs generolo Povilo Plechavičiaus atminimą. Kviečiame registruotis į žygį ypač būsimuosius Kadetų licėjaus auklėtinius.

Pėsčiųjų žygio starto vietos:

24 km maršrutas: Povilo Plechavičiaus gimtinės vieta Bukončiai, Mažeikių raj.
10 km maršrutas: Buvusi Sedos komendantūra, Vytauto g. 19, Seda.

Pėsčiųjų žygio finišo vieta:

Buvusi Sedos komendantūra, Vytauto g. 19, Seda

Renginio programa

12:00 val. – 13:00 val. registracija ir startas 24 km žygiui.
14:00 val. – 15:00 val. registracija ir startas 10 km žygiui.
20:00 val. renginio pabaiga.

Dalyvių aprūpinimas

Trasoje bus aprūpinimo punktas, kuriuose pėsčiųjų žygio dalyviai galės pasipildyti vandens atsargas. Finišo vietoje – buvusioje Sedos komendantūroje visi dalyviai bus vaišinami koše.

Registracija

Prašome registruotis aktyvia nuoroda iki rugpjūčio 25 dienos imtinai. Dalyvių amžius neribojamas ir galima vesti augintinius. Registracijos anketa: https://bit.ly/PlechavičiausKeliais_Seda

Dalyvio mokestis

Pėsčiųjų žygis nemokamas.

Atvykimas ir parkavimas

24 km maršrute dalyvius – vairuotojus pasiekusius finišo vietą organizatoriai gabens iki paliktų transporto priemonių starto vietoje. 10 km maršrutas buvusi Sedos komendantūra.

Maršrutų žemėlapiai

24 km – nuoroda.
10 km – nuoroda.

Organizatoriai:

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iąja rinktinė
Sedos ir Ukrinų bendruomenės
Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.