Geležinis vilkas

Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ pajėgų pristatymo diena

Kovo 24 d. Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai buvo išvažiavę į Ruklą, kurioje vyko ypač įdomus renginys: Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ pajėgų pristatymo diena. Ši diena buvo skirta moksleiviams, todėl renginyje dalyvavo net 100 kadetų iš 8-os bei I-III gimnazinių klasių.

Renginio dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos kariuomenės bei mūsų sąjungininkų naudojama ginkluote, technika, dalyvauti estafetėse, stebėti įspūdingas karines pratybas ir daug daugiau. Šis renginys ir kadetams, ir mokytojams paliko didelį įspūdį.

Pagrindinė pajėgų pristatymo dienos įdomybė – karinė ginkluotė ir technika. Pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ – vienas svarbiausių Lietuvos kariuomenės vienetų. Ji reguliariai bendradarbiauja su NATO sąjungininkų pajėgomis ir sulaukia pačios moderniausios technikos bei ginkluotės. Brigadoje naudojama šarvuota technika, lengvieji ir sunkieji ginklai bei NATO priešakinių pajėgų iš Nyderlandų, Čekijos ir Vokietijos ginkluotė – visa tai buvo demonstruojama pajėgų pristatymo dienos renginyje. Todėl su šiomis priemonėmis kadetai galėjo susipažinti iš arti. Labiausiai juos sudomino šarvuota technika – jie galėjo pamatyti kaip ji veikia, pabūti viduje ir net užvesti.

Tačiau tuo renginys neužsibaigė. Kadetai dalyvavo karinėse estafetėse ir įvairiuose sukarintuose žaidimuose. Vyko net ir karinės pratybos, kurių metu renginio dalyviai galėjo stebėti kaip atliekami kariniai veiksmai – vieno būrio gynyba prieš puolančias priešo pajėgas. Sprogimai, ginklų šūviai, profesionalių karių manevrai – visa tai paliko nemenką įspūdį, kuris išliks ilgam.

Žinoma, renginio metu kadetai susipažino ne tik su modernios Lietuvos kariuomenės ir NATO naudojama technika, karinėmis pratybomis – kadetai taip pat turėjo progą aptarti ir tarnybos Lietuvos kariuomenėje perspektyvas. Jie aktyviai domėjosi kario profesija, uždavinėjo jiems aktualius klausimus mokymosi ir įdarbinimo temomis. Maloniai nustebino ir karių gretose matomi pažįstami veidai – buvę Kadetų licėjaus mokiniai. Ateityje, galbūt, prie jų gretų prisijungs ir daugiau Licėjų baigusių auklėtinių.

Atvirų durų dienai einant į pabaigą, renginyje apsilankę kadetai buvo vaišinami kareiviška koše ir arbata. Kariai nepaliko svečių ir be dovanų – vaikams buvo įteikti simboliniai kariuomenės prizai. Renginys vyko labai draugiškoje atmosferoje, todėl dalyvius lydėjo maloni nuotaika. Džiaugiamės, kad ir kadetai, ir mokytojai liko labai patenkinti.