Pilietinio atsparumo diena

Balandžio 19 d., 13:00 val. Kadetų licėjuje vyks „Pilietinio atsparumo diena“. Tai mokyklos organizuojamas interaktyvus edukacininis – patyrimininis renginys, skirtas atkreipti dėmesį į mūsų šalies saugumo iššūkius.

Iškylant naujoms, šiems laikams būdingoms grėsmėms, kiekvienam mūsų svarbu žinoti, ką reikėtų daryti su jomis susidūrus: kokių veiksmų imtųsi įvairios valstybės institucijos, kokios priemonės būtų naudojamos ir t.t. Visa tai reikia žinoti, kad nebūtume pasimetę pavojaus atveju.

Šio renginio metu jo dalyviai turės puikią galimybę Licėjaus erdvėse susipažinti su ginkluote, technika ir įvairiomis spec. priemonėmis, kurias naudoja Kauno įgula ir mūsų NATO sąjungininkų pajėgos. Svečiai skaitys pranešimus, tuo tarpu organizacijų ir institucijų atstovai pristatys visuomenės atsparumui ugdyti skirtas temas.

Šiomis dienomis priešiškai nusiteikusios valstybės supranta, kad neprilygs NATO bei ES nei karine, nei ekonomine galia. Todėl, siekdamos savo ambicijų, šios valstybės pasitelkia naujas, mums mažiau žinomas priemones, kuriomis bandoma suskaldyti savo oponentų visuomenes, suardyti tarptautinius ryšius ir t.t.

ienas pagrindinių metodų – pasitelkti „aukos“ nežinojimą. Skleidžiama dezinformacija, melagiena, keliamos abejonės apie faktus, skatinamas nepasitikėjimas valstybės institucijomis. Taigi, žinoti, kaip veikia nacionalinio saugumo institucijos, kokios naudojamos priemonės ir kaip reikia elgtis, kylant tokioms grėsmėms, yra vienas svarbiausių žingsnių norint ugdyti visuomenės atsparumą.

Kadetų licėjaus organizuojama „Pilietinio atsparumo diena“ leis susipažinti su šios temos aktualijomis prasmingai ir įdomiai. Renginio dalyviai išgirs NATO pajėgų integravimo Lietuvoje vado plk. Peter Nielsen sveikinimo žodžius (anglų klb.), Oleksandr Chuprinyuk pristatymą rusų kalba skaitys pasakos apie pilietinio pasipriešinimo svarbą bei LR Seimo nario, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Lauryno Kasčiūno kalbą apie šalies pasiruošimą valstybės gynimui.

Pasibaigus pranešimams, renginio dalyvių laukia edukacinės veiklos bei karinės technikos, ginkluotės ir spec. priemonių pristatymai. Tarp jų savo veiklą ir priemones pademonstruos KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-oji rinktinė (hole), Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnyba, Vytauto Didžiojo jėgerių batalionas, Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Viešojo saugumo tarnyba prie VRM, Karo policija, Lietuvos šaulių sąjunga, Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba, Vytauto Didžiojo karo muziejaus edukatoriai (120 kab.), Karo kartografijos centro (216 kab.) bei Karinių oro pajėgų atstovai (219 kab.), Dezinformacijos centras Debunk.eu (205 kab.). Bet tai ne viskas – renginio dalyviai taip pat galės išbandyti Taktikos lauką (parke), Kliūčių ruožą (stadione), Lazerinę šaudyklą (209 kab.), Alpinizmo (222 kab.), Jėgos (113 kab.) ir Bokso sales (114 kab.) bei aplankyti CS GO zoną (306 kab.), kuriai reikia iš anksto registruotis.

Papildomą informaciją apie renginio laiką, vietą ir eigą galite rasti čia – nuoroda.

Registracijos į renginį nuoroda: https://bit.ly/GGPKL_PAD
Telefono numeris pasiteiravimui: 8 645 68127

Nuotraukų šaltinis: Vytauto Didžiojo karo muziejus.

Pilietinio atsparumo diena