Pilietinio pasipriešinimo kursas

Gegužės 25 ir 27 dienomis MPPD (mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas) prie KAM (Krašto apsaugos ministerija) ir generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus įgyvendino unikalų projektą – vyresniųjų klasių moksleiviams organizavo pilietinio (neginkluoto) pasipriešinimo kursą Nr. 1. Jo metu jaunuoliai susipažino su PP technologija – strategijomis, taikiniais, taktika, priemonėmis, o taip pat ir su tuo, kaip apsaugoti savo šeimą, artimuosius krizių metu.

Antradienį ir ketvirtadienį kurso užsiėmimai vyko nuotoliniu būdu, juos vedė atsargos mjr. A. Daugirdas, penktadienį praktiniuose mokymuose Kleboniškio miško parke dalyvavo ir Kadetų licėjaus instruktoriai.

„Džiaugiamės, kad mūsų Licėjaus kadetai pirmieji išklausė pilietinio pasipriešinimo kursą ir savo teorines žinias įgyvendino praktiškai“, – kalbėjo vyr. instruktorius Evaldas Saročka. – „Penktadienio praktiniuose užsiėmimuose mūsų laukė nežinomos užduotys, kurioms įvykdyti prireikė ne tik teorinių, bet ir individualių kadeto žinių, loginio mąstymo, improvizacijos ir komandos pagalbos“.

„Reikia pastebėti, kad vyresniųjų klasių moksleiviai netrukus taps pilnateisiais LR piliečiais ir jau turės specialių žinių bei supratimą, kaip kautis su mūsų valstybės nedraugais ir be ginklų“, – mintimis dalinosi atsargos mjr. Albertas Daugirdas. -„Tokiu būdu atsiranda visuotinumas, bendras supratimas, kad už savo ateitį ir valstybę atsakome visi. Belieka tik pasidžiaugti, kad Lietuvoje yra tokių strategiškai mąstančių mokyklų ir šaunių moksleivių. Lietuva turi ateitį!“