Protmūšis

Protmūšis Vaiko teisių konvencijos dienai paminėti

Kadetų licėjaus penktų klasių auklėtiniai dalyvavo žaidime, skirtame lapkričio 20 dieną tarptautiniu mastu minimai Vaiko teisių konvencijos dienai. Protmūšis organizuotas Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Džiaugiamės, kad protmūšyje savo puikias teisės žinias pademonstravo kadetai Trofym Tkachenko, Rimas Gervė ir Lukas Jotautas, kuriuos paruošė mokytoja Kristina Žukauskienė.

Jungtinių Tautų Organizacija šią Konvencija priėmė dar 1989 m. lapkričio 20 d. Joje apibrėžtos įvairios vaikų socialinės, civilinės, politinės, ekonominės ir kultūrinės teisės, o taip pat jų apsaugos principai. Lietuva, atgavus nepriklausomybę, nedelsė ir 1995 m. prisijungė prie šios Konvencijos, įsipareigodama laikytis joje iškeltų standartų. Tačiau ne visi žino, ką Vaiko teisių konvencija konkrečiai nustato – mūsų žinios, galbūt, neretai apsiriboja tik „apytiksliu“, abstrakčiu šio dokumento supratimu. Vis dėlto, savo teises svarbu žinoti, nes tada jas bus lengviau apsaugoti.

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus vertina teisės žinias. Ugdymo įstaiga vadovaujasi Sausumos kadetų ugdymo samprata, o tai reiškia, kad pagal savo išskirtinę ugdymo programą visi mokyklos auklėtiniai mokosi teisės pagrindų. Šios žinios ne tik padeda saugoti savo teises, bet ir praverčia kasdieniniame gyvenime, ateityje priimant politinius sprendimus ar ruošiantis karjerai.

Kadetai gerai žino savo ir kitų teises. Todėl jie drąsiai dalyvavo surengtame protmūšyje ir pademonstravo savo žinias šioje srityje. Sveikiname kadetus už puikų pasirodymą renginyje.