Lietuvos kariuomenės diena

Renginys skirtas Lietuvos kariuomenės dienai

Lapkričio 23 d. minima Lietuvos kariuomenės diena neaplenkė ir Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus. Šventės organizavome renginį „Kalba. Sportas. Karyba“, kuriame dalyvavo ne tik visa Licėjaus bendruomenė, bet ir svečiai iš kitų mokyklų bei Lietuvos kariuomenės atstovai. Jų laukė mokykloje vestos integruotos pamokos ir įdomios, visiems dalyviams parengtos užduotys.

Kariuomenės dienos proga buvo integruotos karybos ir lietuvių kalbos, teisės bei technologijų pamokos. Jose dalyvavo svečiai atvykę net iš 8 skirtingų mokyklų. Šių pamokų metu jiems teko įveikti įvairias su karyba susijusias užduotis: bėgimą, šuolius, šliaužimą, vėliau rankų koordinaciją išbandė šovinių į apkabą dėjimas bei jų išėmimas. Tuo pačiu dalyviai turėjo progą užtaisyti ginklą ir net jį iššauti. Tačiau tuo koordinacijos išbandymai neapsiribojo. Tolimesnės užduotys pareikalavo geros orientacijos: dalyviai užrištomis akimis turėjo atlikti ryšių priemonių pagalba gautas komandas.

Žinoma, mūsų Valstybės gerovei ir saugumui užtikrinti ne ką mažesnę svarbą turi ir lietuvių kalba. Jos išsaugojimui visais laikais buvo dedamos didžiulės pastangos. Todėl nenuostabu, kad lietuvių kalbos integruotos pamokos užduotys buvo ne tik įdomios, bet ir prasmingos. Jos metu dalyviai turėjo atlikti gramatikos, rašybos ir net literatūros teorijos testus. Laimei, šventės dalyviai nepabūgo staiga juos užklupusių „kontrolinių darbų“ ir testus drąsiai įveikė.

Užduotys tikrai nebuvo lengvos, tačiau smagios ir turiningos. Neeilinė dalykų integracija, tikėkimės, visiems šventės dalyviams paliko malonų įspūdį ir leido geriau įvertinti Licėjaus veiklą.