Sausio 13 diena

Sausio 13 d. Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus minėjo Laisvės gynėjų dieną. Laikui bėgant, šie įvykiai tolsta, o jaunam žmogui vis sunkiau įsivaizduoti, kokios pastangos ir aukos įdėtos, siekiant apginti mūsų šalį. Dėl to Licėjus prisijungė prie visuotinės pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“, tam, kad išsaugotų Sausio įvykių atminimą.

Laisvės gynėjų dieną ugdymo įstaigos languose žibėjo vienybės ir atminimo žvakutės, o kieme liepsnojo užkurtas laužas – simbolinė laisvės liepsna. Kadetai dalyvavo žygyje bei jiems surengtose įdomiose netradicinėse integruotose pamokose. Jos skirtos ne tik prisiminti Sausio įvykius, už nepriklausomą Lietuvą žuvusiuosius, bet taip pat prasmingiau įvertinti jų svarbą, ginant visų mūsų šalies gyventojų laisvę bei gerovę.

5 ir III b klasių kadetams vyko integruota teisės pagrindų ir istorijos pamoka „Sausio 13-osios įvykiai, Laisvės gynėjai. Teisinis įvykių reglamentavimas“. Jos metu mokiniams buvo priminti Sausio įvykiai, jų metu žuvusių 14-os laisvės gynėjų vardai, jų biografijos, vyko diskusijos apie Sausio įvykių svarbą ir reikšmę Lietuvai bei jos gyventojams. Apie tai mokytojos ir kadetai pasidalijo savo bei artimųjų prisiminimais, o taip pat temą aptarė ir iš teisės pusės: apie teisinę atsakomybę už įvykdytus karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui bei apie ilgus metus trukusį Sausio 13-osios įvykių bylos nagrinėjimą.

Tuo tarpu dvyliktokams vyko integruota pilietiškumo, menų ir technologijų pamoka. Jos metu aptarti Sausio įvykiai, vyko diskusija. Toliau integruotos pamokos metu skambėjo tų laikų laisvės dainos, o kadetai pasitelkė savo kūrybinius gebėjimus – kūrė plakatą ir užrašė savo mintis atskleisdami, ką jiems reiškia Sausio 13 d.

Šios dienos įvykiai taip pat paminėti užsienio (rusų) kalbos pamokose, kurių metu 7b ir 8a klasių moksleiviai dalyvavo protmūšyje. Kadetai turėjo galimybę parodyti savo užsienio kalbos žinias, sumanumą, mokėjimą dirbti kartu, o taip pat ir sužinoti kažką naujo. Geriausiai pasirodė Algirdo Čepo komanda.

Tačiau minėjimas tuo neužsibaigė. Drauge su KASP II rinktine bei Išorų ir Užusalių bendruomenėmis Licėjaus auklėtiniai dalyvavo žygyje, skirtame paminėti Sausio 13 dienos įvykius. Jo metu kadetai nužygiavo net 8 kilometrus. Bendruomenės nariai visus pavaišino gardžia sriuba, o už dalyvavimą kiekvienam buvo įteikti atminimo diplomai.

Laisvės gynėjų dėka mes visi turime galimybę laisvai mokytis, diskutuoti, kurti. Todėl, minint Sausio 13-ąją, Kadetų licėjuje ne tik prisimenama, kokia už laisvę sumokėta auka, bet ir puoselėjami kadetų kūrybiniai, intelektiniai gebėjimai bei atsakomybės jausmas.