Sausio 13 – oios įvykiai neužmirštami

Laiko tėkmėje kruvinieji 1991-ųjų sausio 13-osios įvykiai liko už dvidešimt devynerių metų. Žmogaus gyvenime – tai nemažas laiko tarpsnis. Per tą laiką kai kurie kraupių įvykių liudininkai jau išėjo Amžinybėn, užaugo nauja žmonių karta. Šiandien mes, jaunoji karta, susibūrėme prie laužų, prisiminėme mūsų tautos istorijos vingius, prisiminėme tuos, kurie savo gyvybę paaukojo mūsų laisvei. Laisvę reikia branginti ir saugoti. Mes tai suprantame.

Sausio 12 dieną Kadetų licėjaus auklėtiniai kartu su Kauno miesto bendruomene dalyvavo pilietiškumo akcijoje „Būkime kartu“, Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Kariljoninkė Austėja Austėja Staniunaitytė – Proietta simboliniais varpų dūžiais sutelkė visus ir leido prisiminti ir atiduoti pagarbą tiems, kurių dėka mes kuriame ateitį patys. Aktorius Petras Venslovas ir Kauno folkloro ansamblis „Žaisa“ lietuvių autorių eilėmis ir dainomis vienijo visų mintis ir nusiteikimą.

Sausio 13 dieną Kadetų licėjaus rikiuotės aikštėje tylos minute buvo pagerbti žuvę ir nukentėję nuo karinės agresijos.
„Sausio 13-oji yra viena skaudžiausių dienų Lietuvos istorijoje, kupina prarastų žmonių gyvybių kartėlio, ir juos prisimenant visad kraujuos širdis. Tačiau tai ir pergalės diena. Tądien Lietuva laimėjo prieš brutalią jėgą, prieš okupantą, kuris tikėjosi, kad tankai ir iki dantų ginkluoti kareiviai pajėgs nugalėti dainuojančią tautą. Jam taip atrodė, bet jis ir vėl apsiriko. Kaip jau ne sykį anksčiau, Lietuva pasirodė stipresnė“, – pasakė Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda.