Sausumo pajėgos

Sausumos pajėgų vado vizitas

Spalio 6 d. Sausumos pajėgų vadas, brigados generolas Raimundas Vaikšnoras ir Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus direktoriaus pavaduotojas neformaliajam ugdymui, laikinai atliekantis direktoriaus funkcijas Ričardas Žilaitis pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Šalys įsipareigoja glaudžiai bendradarbiauti ugdant pilietinę visuomenę ir jos sąmoningumą bei organizuojant edukacinius bendrus renginius.

Sausumos pajėgos yra didžiausia Lietuvos kariuomenės dalis, skirta Lietuvos valstybės sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai, dalyvavimui tarptautinėse operacijose. Sausumos pajėgos yra pavaldžios Lietuvos kariuomenės vadui.

Sausumos pajėgas sudaro: Vadovybės štabas, Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“, Motorizuotoji pėstininkų brigada „Žemaitija“, Krašto apsaugos savanorių pajėgos, Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas ir Juozo Lukšos mokymo centras. Pajėgose tarnauja apie 13,5 tūkst. profesinės karo tarnybos (PKT), nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) karių ir karių savanorių.

Sausumos pajėgos plėtojamos pagal NATO standartus didinant operacinį veiksmingumą ir stiprinant gebėjimus veikti kartu su kitomis NATO šalių pajėgomis. Kariai nuolatos tobulina įgūdžius ir gebėjimus kariniuose mokymuose ir pratybose Lietuvoje ir kitose Aljanso šalyse.

Informacijos šaltinis: Sausumos pajėgos