Spaudos atgavimo, knygos ir kalbos dien

Spaudos atgavimo, knygos ir kalbos diena

Gegužės 7-oji – džiaugsminga diena lietuvybei. Nors tą dieną 1904 metais išsilaisvinome nuo lietuviškos spaudos draudimo, ši data taip pat primena labai sudėtingą, net keturis dešimtmečius trukusį Lietuvos istorijos laikotarpį, kuriuo rusų carinė valdžia draudė esminius mūsų tautiškumo ženklus – lietuvišką spaudą, knygų leidybą, laisvą žodį.

2022-05-09 Licėjuje 6-8 klasių komandos šurmuliavo minėdamos Spaudos atgavimo, knygos ir kalbos dieną. Kadetai kūrė achrostikus apie knygos kelią, keliavo mįslių labirintais, inscenizavo garsiausius vaikų literatūros kūrinius bei buvo apdovanoti saldžiosiomis dovanomis.

Romėnų patarlė sako: “Atsiversk knygą, kad sužinotum, ką kiti mąstė, užversk ją, kad pats pradėtum mąstyti”. Ne tik mąstyti, bet ir kurti, matyti įdomų ir vertingą pasaulį, pilną įvairiausių spalvų. Taigi atsiverskime knygą! Knygos mylinčio vaiko rankose suskamba tūkstančiais įdomiausių istorijų, netikėtų nuotykių ir net stebuklų..

Categories: RenginiaiTags: